Žiauraus 15-metės nužudymo Šiauliuose bylos liudininkė: to apibūdinti neįmanoma

(1)

Šiaulių apygardos teismas trečiadienį tęsė nagrinėti baudžiamąją bylą dėl penkiolikmetės nužudymo Šiauliuose. Teismas tęsė liudytojų apklausą, sprendžiamas dviejų kaltinamųjų kardomosios priemonės – suėmimo – termino pratęsimo klausimas, kiti proceso dalyvių prašymai.

Suimtieji pageidavo, kad jiems paskirta kardomoji priemonė būtų sušvelninta, sakoma teismo pranešime spaudai.

Baudžiamojoje byloje 2007-aisiais metais gimusi mergina bei 1999-aisiais ir 2004-aisiais gimę jaunuoliai kaltinami itin žiauriu penkiolikmetės nužudymu bei 2001-aisiais metais gimęs jaunuolis – nusikaltimo ar nusikaltimą padariusio asmens slėpimu.

Teismas negalėjo pradėti bylos nagrinėti iš esmės, nes neišspręstas civilinio ieškinio neturtinei žalai atlyginti pateikimo klausimas.

Bylą nagrinėjanti teisėjų kolegija yra informuota, kad mažamečių nukentėjusiųjų atstovas kreipėsi į Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnybą dėl advokato paskyrimo, tačiau advokatas dar nepaskirtas, civilinis ieškinys nepateiktas.

Nukentėjusiųjų atstovas antradienį patvirtino, kad pasiruošęs teikti civilinį ieškinį. Kiek anksčiau, nužudytosios brolio advokatas teismui pateikė 15 000 eurų ieškinį neturtinei žalai atlyginti, proceso dalyviai neprieštaravo, kad šis dokumentas būtų prijungtas prie bylos.

Tada pradėta liudytojų apklausą, tarp kurių buvo du policijos pareigūnai, dviejų kaltinamųjų brolių mama.

Moteris praėjusiųjų metų liepos įvykį pavadino didele nelaime.

Trečiadienį apklausti kiti – 4 atvykę į posėdį – teismo pašaukti liudytojai.

Viena iš liudytojų teismui pasakojo, kad jos buto siena ribojasi su buto, kuriame įvyko tragedija, buto siena.

Moteris patvirtino, kad lemtingąjį vakarą už sienos girdėjusi labai stiprius, duslius smūgius.

Liudytoja teigė negalinti įsivaizduoti, kas tai galėjo būti. Jos žodžiais, tie garsai buvę labai keisti, kurių apibūdinti neįmanoma.

Valstybinį kaltinimą byloje palaikanti prokurorė teismo prašė dviem kaltinamiesiems paskirtos kardomosios priemonės – suėmimą – terminą pratęsti 2 mėnesiams kiekvienam.

Valstybinės kaltintojos įsitikinimu, tam yra pagrindas.

Patys kaltinamieji teismo prašė, kad ši griežčiausia kardomoji priemonė būtų sušvelninta. Vienas iš jų teigė, kad augina mažametį vaiką, be to, jam esą būtina prižiūrėti ir jo neįgalią motiną.

Anot kaltinamųjų, geriausia, kad jiems butų paskirtos elektroninio stebėjimo priemonės – uždėtos apykojės. Sprendimą šiuo klausimų teismas numato skelbti kovo 20 dieną.

Š byla pradėta nagrinėti dar vasario 15 dieną, tačiau ir tada teismas negalėjo jos pradėti nagrinėti iš esmės, nes nebuvo išspręsti nukentėjusiųjų civilinių ieškinių pateikimo klausimai.

Vienas iš nužudytosios brolių pareiškė, kad ketina teismui pateikti civilinį ieškinį neturtinei žalai atlyginti.

Teismas apklausė posėdyje dalyvavusius nužudytosios brolius, kitų nukentėjusiųjų įstatyminę atstovę.

Teismo proceso dalyviai neprieštaravo, kad prie bylos būtų prijungtas Vaikų globos namų pareikštas daugiau kaip 1000 eurų civilinis ieškinys turtinei žalai atlyginti.

Visuomenėje didelio atgarsio sulaukęs nusikaltimas padarytas 2022 metų liepos 4 dieną Šiaulių mieste, Gegužių gatvėje esančiame viename bute.

Mergina ir du jaunuoliai yra kaltinami tuo, kad jie lemtingąją dieną, veikdami bendrininkų grupe, būdami, apsvaigę nuo narkotinių medžiagų – tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui – susitarę ir veikdami vieninga tyčia kartu, pakvietę 2006-aisiais metais gimusią merginą į butą, neleisdami išeiti ir atėmę iš jos telefoną, bendrais veiksmais panaudojo fizinį smurtą prieš nukentėjusiąją.

Kelių valandų laikotarpyje aukai suduodami bendrai daugybinius smūgius kumščiais, kojomis, pailgos formos kietu buku ar briauną turinčiu daiktu, pagaliais į galvą ir kitas kūno vietas.

Spaudžiant pagalvę ant merginos veido, įkišę skudurą į burną bei apvynioję lipnia juosta jos rankas ir galvą, taip intensyviu mušimu ir daugybiniais sužalojimais nukentėjusiajai sukėlė didelį fizinį skausmą bei kančias.

Nuo patirtų sužalojimų penkiolikmetė mirė įvykio vietoje.

Nužudytosios kūną suvynioję į kilimą ir kitus audinius, kurie buvo įvykio vietoje, kaltinamieji kartu su dar vienu jaunuoliu, kuris yra kaltinamas nusikaltimo slėpimu, nužudytosios kūną išnešė prie daugiabučio namo kieme stovėjusių konteinerių.

Tą pačią dieną, apie 21:30 val., nužudytosios merginos kūnas buvo rastas atvykusių policijos pareigūnų, sakoma teismo pranešime spaudai.

Trys kaltinamieji asmenys anksčiau neteisti, ketvirtasis kaltinamasis praeityje teistas ir pripažintas recidyvistu.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

alfa.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder