Portugalija-Lenkija: 73:81

37-ojo Europos vyrų krepšinio čempionato ("Eurobasket 2011") trečiajame ture A grupėje Panevėžyje penktadienį Lenkijos komanda 81:73 (10:13, 19:23, 20:13, 32:24) įveikė Portugalijos krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę.

Rungtynių pradžioje vyko apylygė kova. Baigiantis antrajam kėliniui, portugalai pasinaudojo lenkų klaidomis ir kiek atitrūko. Vėliau Lenkijos ekipa perėmė iniciatyvą, tačiau portugalai sugebėjo atsilaikyti. Vis tik ketvirtajame kėlinyje sėkmė lydėjo lenkus. Portugalai patyrė trečiąjį pralaimėjimą

Po 10 min. kovos 13:10 pirmavo portugalai. Įpusėjus antrajam kėliniui, rezultatas buvo lygus 20:20. Po to portugalai spurtavo 9:1 ir atitrūko 29:21. Po dviejų kėlinių jie pirmavo 36:29. Iki didžiosios pertraukos lenkai suklydo 15 kartų.

Trečiajame kėlinyje Lenkijos komanda laimėjo atkarpą 13:0 ir išsiveržė į priekį 42:36. Portugalai savo taškų sąskaitą trečiajame ketvirtyje atidarė tik 17-ąją min. Prieš ketvirtąjį kėlinį rezultatas buvo lygus 49:49. Likus žaisti 2 min. 36 sek., lenkai įgijo aštuonių taškų persvarą - 73:65. Netrukus portugalai priartėjo prie varžovų 71:73, bet po to lenkai penkiais baudos metimais padidino savo persvarą. Rungtynės baigėsi lenko Lukašo Košareko (Lukasz Koszarek) tritaškiu, aidint finalinei sirenai.

Lenkijos ekipai, kuri kovą dėl kamuolių po krepšiais laimėjo 39-25, Lukašas Košarekas (Lukasz Koszarek) pelnė 18, o Dardanas Beriša (Dardan Berisha) - 16 taškų. Portugalijos ekipai Antonijus Tavaresas (Antonio Tavares) ir Žozė Kosta (Jose Costa) pelnė po 13 taškų.

A grupėje penktadienį 21 val. dar susitiks Lietuvos ir Turkijos krepšininkai.

Statistika.

Lenkija - Portugalija 81:73 (10:13, 19:23, 20:13, 32:24). Lukasz Koszarek 18, Dardan Berisha 16, Szymon Szewczyk 13, Pawel Leonczyk 11, T. Kelati 8/Antonio Tavares 13, Jose Costa 13, Filipe da Silva 12, Joao Santos 12, Miguel Miranda 9, Carlos Andrade 8.