Apklausa: daugiau nei pusė Lietuvos vairuotojų vairuodami kalba telefonu

Apklausa: daugiau nei pusė Lietuvos vairuotojų vairuodami kalba telefonu

Nuo kovo įsigalioję didesnės baudos už kalbėjimą mobiliuoju telefonu vairuojant be laisvų rankų įrangos lėtai keičia vairuotojų įpročius. Atlikus sociologinę Lietuvos vairuotojų apklausą paaiškėjo, kad daugiau nei pusė – 60 proc. apklaustų Lietuvos vairuotojų vairuodami naudojasi telefonu be laisvų rankų įrangos - ne tik atsiliepia, kai jiems skambina, bet netgi tikrina elektroninį paštą arba rašo žinutes.

Vairuotojų sociologinę apklausą draudimo bendrovės "Lietuvos draudimas" užsakymu atliko rinkos tyrimų bendrovė "Spinter". Apklausus 558 gyventojus, vairuojančius automobilį, paaiškėjo, kad drausmingų šiuo požiūriu yra 40 proc. Būtent tiek apklaustų vairuotojų teigė niekada vairuodami nesinaudojantys mobiliuoju telefonu be laisvų rankų įrangos.

26 proc. teigė, jog tik atsiliepia ir kalba, kai jiems skambina. 18 proc. pripažino, jog naudojasi telefonu visada, kai tik reikia. 14 proc. apklaustųjų teigė telefonu kalbantys tik stovėdami kamščiuose ar judėdami mieste nedideliu greičiu. O 2 proc. atsakė tai darantys ir greitkeliuose, vairuodami dideliu greičiu skriejantį automobilį.

"Kol kas lietuviai vis dar toleruoja kalbėjimą mobiliuoju be laisvų rankų įrangos vairuojant, nors patirtis ir tragiški įvykiai visame pasaulyje įrodo, kad tos elgesys turi įtakos saugiam vairavimui, o avarijos dažniau padaromos, kai vairuotojo dėmesys nukreiptas ne tik į kelią, bet ir į pokalbį, ar, dar blogiau, žinučių bei laiškų rašymą. Apklausa parodė, kad moterys dažniau atsiliepia tik tada, kai skambina, o vyrai telefoną už vairo išsitraukia visada, kai tik reikia – ir patys skambina, ir atsiliepia," - komentuoja "Lietuvos draudimo" gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Drausmingiausi šiuo požiūriu pasirodė besą mažiausių ir vidutinių pajamų (iki 1 000 Lt) atstovai.

Nuo kovo mėnesio policijos pareigūnai atidžiau stebi mėgstančius plepėti telefonu už vairo. Jiems pokalbis gali pabrangti dėl padidėjusios baudos. Už tokį pažeidimą vairuotojai baudžiami nuo 100 iki 300 litų baudomis, tačiau dažnas jų bando išsisukti neigdamas, kad kalbėjo telefonu vairuodamas. Nepaisant to, vien per praėjusią savaitę vien Vilniuje policija nubaudė 197 pažeidėjus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder