Apleisti automobiliai - amžina problema

Apleisti automobiliai - amžina problema

Be langų, nuleistomis padangomis ir iš vietos nepajudančių automobilių - pilni Klaipėdos kiemai. Surasti tokių griozdų šeimininkai elgiasi geranoriškai ir automobilius patraukia, tačiau surasti šeimininką prireikia milžiniškų pastangų. Manoma, kad daugelis jų - didžiulės emigrantų armijos kareiviai.

Prisiminti šią problemą privertė skaitytojo pranešimas apie Statybininkų prospekto 8 namo kieme ant šaligatvio paliktą seną "Renault Clio" be valstybinių numerių ir kai kurių detalių. Kas jo šeimininkai - neaišku, gyventojai pastebi tik tai, jog mašiną dažniausiai naudoja vakarais į ją lendantys įtartini jaunuoliai, kurių aplinkiniai, ypač pensininkai, prisibijo. Niekas nežino, kam šis automobilis priklauso ir ar aukso vertės stovėjimo vietą daugiabučio kieme užimanti mašina kada nors bus iš čia patraukta.

Skundė vieni kitus

Praėjusių metų vasarą savivaldybės Viešosios tvarkos poskyris paragino miestiečius pranešti apie kiemuose ir kitose bendrojo naudojimo vietose paliktas lūženas ir sulaukė didžiulio dėmesio.

"Buvo apie šimtą pranešimų, mažiausiai trečdalis iš jų nepasitvirtino - pikti kaimynai skundė vienas kitą, nors buvo nustatyta, kad automobiliai turėjo šeimininkus, buvo tvarkingi, tik galbūt ilgesnį laiką nejudėjo. Šiaip mes tik renkame informaciją apie tai ir perduodame ją policijai, toliau ji sprendžia, ką daryti", - pasakojo skyriaus vedėjas Marius Poimanskis.

Šiemet panaši akcija kol kas neskelbiama, tačiau gyventojai apie užmirštus automobilius skyriaus darbuotojams gali pranešti bet kada. Taip pat galima informuoti ir savo apylinkės inspektorių.

Rasti savininkai susitvarko

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos biuro Prevencijos skyriaus pareigūnė Alina Vaičekauskienė taip pat patvirtino, jog ne visi kiemuose ilgai stovintys automobiliai yra apleisti: esą vienas žmogus mašina važinėja kasdien, kitas - vos kelis kartus per metus. Tačiau tai nereiškia, kad mieste netrūksta ir užmirštų mašinų, sakė ji.

"Gali būti, kad tokių automobilių daugės - pažiūrėkite, kokie emigracijos mastai. Žmonės išvyksta į užsienį ir paliktais automobiliais nesirūpina, nesirūpina jais ir čia likę emigrantų tėvai. Taigi, sniegas nutirpo, apsišluosime ir pamatysime, jog tokių mašinų pilna. Iš patirties galiu pasakyti, kad tai - viena iš nesibaigiančių miesto problemų", - optimizmu netryško pareigūnė.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad už neeksploatuojamos transporto priemonės laikymą bendro naudojimo vietose gali būti skiriama 250-500 litų bauda. Jeigu asmuo už tą patį pažeidimą baudžiamas antrą kartą, gali būti skiriama dvigubai didesnė bauda, o automobilis - konfiskuotas.

Tiesa, iki šiol imtis tokių kraštutinumų neprireikė - po raštiško įspėjimo žmonės nenaudojamus automobilius pašalindavo, juolab kad baudos dydis dažnai viršija automobilio vertę.

"Šeimininkams nurodydavome, jog tokius automobilius nemokamai paima metalo laužo supirkimo įmonės, kurios už juos dar ir sumoka pinigų. Tačiau rasti savininką - milžiniškas darbas", - pasakojo A. Vaičekauskienė.

Darbų netrūksta

Pareigūnė pripažįsta, kad šiuo metu apleistiems automobiliams skiriama šiek tiek mažiau dėmesio, bet tuoj pat nurodė, kodėl.

"Pareigūnai ir taip turi daug funkcijų. Mes juokaujame - "šunys, katės ir likusios gyvatės". O nuo balandžio teks išeiti į pliažus - darbo išties daug. Kai buvo ekologinė policija, būdavo lengviau, todėl ir rezultatai kitokie buvo", - sakė A. Vaičekauskienė.

Komisariato Prevencijos skyriaus viršininkas Kazimieras Sinkevičius mano, jog šiai problemai daugiau dėmesio turėtų skirti savivaldybė.

"Gal galima tokius automobilius kažkokiam terminui išvežti į specialias aikšteles, praėjus nustatytam terminui teismo prašyti pripažinti juos bešeimininkiais ir atiduoti į metalo laužą", - svarstė jis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder