Aplinkkelis: kam džiaugsmas, kam prakeiksmas

Aplinkkelis: kam džiaugsmas, kam prakeiksmas

Atidarius eismą Priekulės aplinkkeliu viena problema išnyko, tačiau atsirado kita: automobiliais į Klaipėdą nuo Dituvos pusės iš kelių gyvenviečių rytais važiuojantys žmonės priversti kęsti spūstis. Kaip jų išvengti - žinoma, bet to reikės palaukti.

Gruodį atidarytas naujasis kelias palengvino gyvenimą tiems, kurie į Klaipėdą ir iš jos važiuoja tolimesnių gyvenviečių link, mat 6,8 km ilgio atkarpa aplenkia Priekulę ir 141-ąjį krašto kelią sujungia su vadinamuoju Agluonėnų keliu ties II Stragnais.

Ramiau tapo ir Priekulės gyventojams: miestą aplenkia transporto srautai. Skelbiama, kad kelio Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda ruožu tarp Pagėgių ir uostamiesčio per parą važiuoja daugiau nei 4,5 tūkst. automobilių.

Tačiau į Klaipėdą rytais važiuojantiems šimtams žmonių iš Dituvos sodų ir šioje pusėje esančių gyvenviečių aplinkkelis tapo prakeiksmu - dėl jo nuo atidarymo dienos automobilių spūstyse tenka praleisti nemažai laiko: sankirtoje su aplinkkeliu pirmumo teisė suteikta eismui iš jo.

"Kiekvieną dieną, apie 7.30 val., šioje vietoje tenka pralaukti apie 20 minučių. Turbūt dėl to, kad niekas neapskaičiavo, jog iš šios pusės rytais į Klaipėdą važiuoja kelių kaimų gyventojai. Vien sodų bendrijoje jų tūkstančiai, to projektuotojai, matyt, neįvertino", - sakė kasdien į darbą uostamiestyje iš Venckų važiuojanti Gintarė.

Jos manymu, šią problemą geriausiai išspręstų šviesoforas.

Tačiau visiškai kitokį sprendimą ne tik siūlo, bet ir įgyvendinti ruošiasi kelininkai - jų manymu, sankirtoje ties aplinkkeliu srautus sureguliuos žiedinė sankryža.

PLANAS. Po metų prie sankirtos su aplinkkeliu turėtų prasidėti žiedinės sankryžos statyba. Manoma, kad ji padės išvengti spūsčių.

"Ji jau suplanuota, tačiau darbus pradėti trukdo nesuderinta pozicija su vienu iš žemės savininkų. Šie reikalai turėtų būti išspręsti 2014-aisiais, o kitais metais planuojama žiedo statyba, ir problemos neliks.

Mūsų įmonės darbuotojai stebi situaciją rytais, galvojame, kaip padėtį pataisyti. Tačiau kol kas kitų išeičių nematome, žiedinė sankryža - geriausia", - sakė valstybės įmonės "Klaipėdos regiono keliai" vadovas Petras Kaučikas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder