Donaldo Trampo komentarai nusmukdė Vokietijos automobilių gamintojų akcijas
Donaldo Trampo komentarai nusmukdė Vokietijos automobilių gamintojų akcijas

Vokietijos automobilių gamintojų BMW, "Volkswagen" ir "Daimler" akcijos atpigo po to, kai išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) perspėjo, kad automobiliai, pagaminti Meksikoje, bus apmokestinti 35 proc. mokesčiu, jeigu bus eksportuojami į Jungtines Valstijas, informuoja BBC.

Išrinktasis JAV prezidentas patarė automobilių gamintojams "nešvaistyti savo laiko ir pinigų" gamyklų Meksikoje statybai. "Jeigu BMW pardavinės automobilius JAV, jai teks sumokėti 35 proc. mokestį", - pridūrė D. Trampas.

Po D. Trampo komentarų Vokietijos automobilių gamintojos BMW akcijų vertė Frankfurte nukrito 1,4 proc., BVW - 2 proc., koncerno "Daimler AG", "Mercedes-Benz" savininkės, akcijos atpigo 1,8 procento.

D. Trampas Vokietijos laikraščiui "Bild" sakė: "Jeigu norite gaminti automobilius pasaulyje, linkiu jums geriausios sėkmės. Jūs galite gaminti automobilius Jungtinėms Valstijoms, bet už kiekvieną į JAV įvežamą automobilį turėsite sumokėti 35 proc. mokestį. O BMW koncernui pasakyčiau: jeigu statote gamyklą Meksikoje ir planuojate pardavinėti automobilius JAV, nesumokėję 35 proc. mokesčio, galite tai pamiršti".

Vokietijos ekonomikos ministras Zigmaras Gabrielis (Sigmar Gabriel) į D. Trampo komentarus atsakė, kad užuot mėginusios nubausti Vokietijos automobilių gamintojas, JAV verčiau tegu gamina geresnius ir patrauklesnius automobilius. Tarifų įvedimas Amerikos automobilių pramonę padarys "prastesnę, silpnesnę ir brangesnę", sakė jis.

BMW ir "Mercedes-Benz" jau turi nemažas gamyklas Jungtinėse Valstijose, kur gamina sportinius visureigius, skirtus eksportui į Aziją ir Europą. Bet abi bendrovės, kaip ir VW, turi gamyklų ir Meksikoje, kur darbo sąnaudos daug mažesnės.

Pernai BMW Meksikos miete San Luis Potosyje pradėjo statyti gamyklą, kurioje nuo 2019 metų per metus planuoja pagaminti 150 tūkst. "3 Series" modelių. BMW tvirtina nesiruošianti keisti savo planų.

"Gamyba orientuota į pasaulinę rinką. Todėl gamykla Meksikoje papildys... gamybos įmones, veikiančias Vokietijoje bei Kinijoje".

VW pernai pradėjo statyti 1,3 mlrd. dolerių vertės gamyklą netoli Pueblos. O kitąmet "Daimler" planuoja pradėti gaminti "Mercedes-Benz" automobilius 1 mlrd. dolerių vertės gamykloje, kuria dalijasi su "Renault -Nissan" Aguaskaljenteso mieste, centrinėje Meksikos dalyje.

Sidebar placeholder