Dviratininkus ant gatvės perkels jau greitai

Dviratininkus ant gatvės perkels jau greitai

Jau artimiausiomis savaitėmis uostamiesčio dviratininkams turėtų būti įteiktas siurprizas, kurį beveik prieš mėnesį paruošė Savivaldybės Saugaus eismo komisija - jiems Herkaus Manto gatvėje bus liepta važiuoti viena eismo juosta kartu su didžiaisiais autobusais ir mikroautobusais.

Prieš porą dienų Savivaldybės darbuotojai aptarė ženklinimo schemą.

"Vakarų ekspreso" žiniomis, numatoma, kad Herkaus Manto gatvės atkarpoje tarp Liepų gatvės ir Lietuvininkų aikštės ant raudonų trinkelių juostą turinčio šaligatvio bus pastatytas pėsčiųjų taką žymintis ženklas, reiškiantis, kad čia gali eiti tik pėstieji.

Jis pakeis dabartinį ženklą, žymintį dviratininkų ir pėsčiųjų taką. O šalia gatvės atsiras dviračių tako ženklas, šioms transporto priemonėms nurodantis judėti važiuojamąja kelio dalimi. Be to, dviračių simbolis bus nupieštas ir ant asfalto.

Be kita ko, pirmoji eismo juosta minėtoje atkarpoje bus paženklinta ir raide "A", reiškiančia maršrutinio transporto juostą.

Dėl perkėlimo į gatvę ir vertimo dalintis ta pačia juosta su autobusais bei mikroautobusais dviratininkų bendrijos atstovai išreikė priekaištus šį klausimą gegužės viduryje svarsčiusiai miesto Saugaus eismo komisijai, tačiau į jų nuogąstavimus atsižvelgta nebuvo.

Ženklinimo darbai gali būti pradėti jau ateinančią savaitę. Savivaldybės Miesto ūkio departamento direktoriaus Liudviko Dūdos teigimu, tai - prioritetinis ženklinimo darbas, kaip ir dviračiams skirtą juostą žyminčios linijos bei atitinkamų simbolių atnaujinimas Tiltų gatvėje.

Čia šiuo metu linijų bei dviračių simbolių, nupieštų ant asfalto, nebematyti, o tuo naudojasi autobusų ir mikroautobusų vairuotojai, pavojingai spaudžiantys dviratininkus prie šaligatvio.

Visi minėti ženklinimo darbai bus atlikti Savivaldybei pasirašius sutartį su naujai išrinktu rangovu - bendrove "Sankryža". Anksčiau horizontaliojo ženklinimo paslaugas teikė bendrovė "Lemminkainen Lietuva".

"Baigiantis senajai sutarčiai dar spėjome atnaujinti linijas penkiose žiedinėse sankryžose. O ten, kur linijos ir kiti ženklai ant asfalto neatnaujinti, dirbs jau naujasis rangovas. Darbus pradėti jie turi artimiausiu metu", - aiškino L. Dūda.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder