Naudoti automobiliai: į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant

Naudoti automobiliai: į ką reikėtų atkreipti dėmesį prieš perkant

Gerokai didesnė mūsų šalyje nuperkamų automobilių nėra nauji. Dalis jų atkeliavę iš kitų valstybių ir Lietuvoje nėra eksploatuoti, o dalis parduodami savininkams nusprendus juos pakeisti naujesniais.

Tačiau kartais to priežastis gali būti ne tik noras atsinaujinti. Tikrai neretai galime išgirsti istorijų kaip įsigijus tokį automobilį labai greitai pasimato įvairiausi jo defektai bei gedimai. Toks scenarijaus nenorėtų niekas.

Būtent todėl prieš įsigyjant automobilį reikia skirti pakankamai nemažai dėmesio jo būklei įvertinti. Aišku, tai negali pilnai apsaugoti nuo rizikos, tačiau ji smarkiai sumažėja. Be to, yra keli pagrindiniai aspektai, kuriems reikėtų skirti daugiausiai dėmesio perkant ir kurie gali rodyti tam tikras problemas.

Svarbu dėmesys smulkmenoms

Ir nors kai kurie parduodami naudoti automobiliai yra atitarnavę pakankamai nemažą laiką, tačiau tam tikros detalės gali išduoti apie jų būklę. Net ir daug nesigilinant vizualiai apžiūrėjus mašiną galime nesunkiai įvertinti kaip ji buvo prižiūrima.

Nors nemaža dalis pardavėjų prieš tai stengiasi pasirūpinti kuo geresne daikto išvaizda. Tačiau serviso knygutė su atliktais remonto darbais gali ne tik padėti atskleisti gedimų istoriją. Ji taip pat įrodo, jog automobilis buvo tinkamai prižiūrimas bei laiku tvarkomas.

Taip pat ir bendras salono nusidėvėjimas svarbu. Nors jis neturi tiesioginės įtakos pagrindinėms dalims bei varikliui, tačiau gali įspėti apie aplaidų mašinos neatsakingą naudojimą prieš tai.

Aišku, jeigu tai nebrangūs naudoti automobiliai, tuomet nereikėtų tikėtis idealios jų išvaizdos ar būklės. Kadangi ir kaina neretai atitinka parduodamą transporto priemonę.

Kur parduodami patikimiausi naudoti automobiliai?

Dažnu atveju tenka pasitikėti pardavėju ir žaisti savotišką loteriją – pasiseks arba nepasiseks. Būtent taip yra apibūdinamas nenaujų automobilių pirkimas. Tačiau kartais galima sumažinti rizikas ir rinktis prekę iš patikimesnių rankų.

Tai gali būti ir pažįstamas parduodantis savo mašiną, kurios istoriją galima nesunkiai sužinoti. O jeigu perkate iš svetimų rankų, tuomet vertėtų rinktis geresnį vardą turinčias įmones. Aišku, dalies jų naudoti automobiliai yra tiesiog parduodami nesigilinant į jų būklę.

Yra ir tokių, kurios gali sąmoningai bandyti nuslėpti tam tikrus defektus. Tačiau yra įmonių, kurios savarankiškai patikrina automobilį ir, nustačius tam tikrus gedimus, juos sutvarko. Tuomet parduodamas daiktas pirkėjui neturėtų sukelti problemų.

Dažnu atveju tokie automobiliai kainuos kažkiek brangiau, tačiau nereikės nerimauti, jog greitu metu teks taisyti atsiradusius gedimus. O tokias įmones surasti galima pasidomėjus jų atsiliepimais. Ir tuomet bus nesunku atskirta kas turi gerą vardą tarp pirkėjų, o kas nepasižymi tokia gera reputacija.

Prieš pirkimą patikrinimas servise

Šiomis dienomis tikrai ne vienas servisas siūlo tokią paslaugą ir dauguma pardavėjų tam neprieštarauja. O jeigu atsiranda kažkokių abejonių, tuomet rimtai galima suabejoti automobilio būkle.

Aišku, visų galimų gedimų, kuriuos gali turėti naudoti automobiliai Lietuvoje, nustatyti neįmanoma. Tačiau apie pagrindines problemas galima sužinoti. Be to, tokia paslauga yra pakankamai nebrangi, lyginant kiek investuojama į naują pirkinį.

Todėl tikrai verta pagalvoti apie šį variantą, ypač jeigu trūksta žinių, kurios padėtų identifikuoti pagrindinius galimus gedimus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder