Prezidentė netiki automobilių apmokestinimo nauda

Prezidentė netiki automobilių apmokestinimo nauda

Automobilio ir nekilnojamojo turto mokesčiai didelių pajamų į biudžetą neatneštų, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

"Šie mokesčiai gali būti tik arba reguliuojantys taršą, arba parko atnaujinimą - tai būtų dėl automobilio, o nekilnojamojo turto mokesčio - pagrindinį tikslą matyčiau dėl spekuliantų suvaldymo ir ateities burbulo prevencija", - sakė D. Grybauskaitė žurnalistams ketvirtadienį.

Prezidentė pažymėjo, kad kiekvienas mokestis turi turėti tikslą, jis negali būti tiesiog mokesčiu dėl mokesčio.

Premjeras Andrius Kubilius yra linkęs pritarti siūlymams apmokestinti automobilius.

"Dar kol kas nevertinčiau (EK siūlymo apmokestinti automobilius, - ELTA), nes nesusipažinęs su Komisijos išvadomis, bet reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų. Pirmas dalykas - automobilių daugėja, keliai nusidėvi ir matome tas problemas. Lietuva yra viena iš nedaugelio valstybių, kurioje tinkamai sutvarkyto arba kelių mokesčio, arba automobilių registracijos mokesčio, arba vadinamo atmosferos teršimo mokesčio nėra. Tai tą trūkumą turime padengti kitais mokesčiais - gyventojų pajamų mokesčiu ar akcizu, bet akivaizdžiai matome, kad iš tiesų pagal gebėjimus tinkamai finansuoti gerą kelių infrastruktūrą atsiliekame nuo kaimyninių šalių", - ketvirtadienio rytą "Žinių radijuje" kalbėjo ministras pirmininkas.

Kaip jau buvo pranešta, antradienį paskelbtose EK rekomendacijose Lietuvai, be kitų priemonių, siūloma iki 2013-ųjų sumažinti energijos vartojimą ir apmokestinti transporto priemones.

Lietuvai apmokestinti automobilius ne kartą siūlė ir Tarptautinio valiuto fondo ekspertai, kurie taip pat yra ne kartą siūlę įvesti ir nekilnojamojo turto mokestį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder