Valdantieji dėl automobilių apmokestinimo sprendimo dar neturi

Valdantieji dėl automobilių apmokestinimo sprendimo dar neturi

Valdančioji koalicija kol kas neturi bendro sprendimo dėl automobilių apmokestinimo. Valdančiosios koalicijos Politinė taryba penktadienį nusprendė, kad kitą savaitę tai aptars kiekviena partija, ir po to diskusijos bus tęsiamos.

"Koalicija pritarė pateiktam modeliui dėl pensijų kompensavimo, taip pat pritarė finansų ministro pateiktam įstatymo projektui dėl akcizo, tačiau nebuvo rastas sutarimas dėl automobilio mokesčio. Buvo sutarta, kad grįžtama į partijų vadovybes, ir tos diskusijos bus tęsiamos po pasitarimo su partijų vadovybe", - žurnalistams sakė Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė.

Asmeniškai parlamento vadovė sakė nepritarianti automobilių apmokestinimui.

"Pirmadienį kviečiu Darbo partijos valdybą, nes turėsime diskusiją, bet, mano asmenine nuomone, aš tikrai nepritariu", - sakė Darbo partijos pirmininkė L. Graužinienė.

Premjeras, socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius tikisi, kad kitą savaitę pasiūlymą apmokestinti automobilius apsvarstys partijų valdybos, prezidiumai ar tarybos ir pateiks savo atsakymus. Vyriausybės vadovas tikisi, kad po savaitės jau bus aiški partijų pozicija.

Vyriausybės vadovas pažymėjo, kad socialdemokratai automobilių apmokestinimo dar nesvarstė, bet leido suprasti, kad asmeniškai tam pritaria. "Ne vieną kartą esu sakęs, kad daugelis šalių turi tokį mokestį. Ir jeigu mes norime lėšas investuoti į kelių infrastruktūrą, padidinti finansavimą savivaldybių kelių infrastruktūrai, aš manau, jis yra reikalingas", - žurnalistams sakė Premjeras A. Butkevičius.

Kaip ELTA jau skelbė, sumažintų pensijų kompensavimo darbo grupė baigė savo darbą ir paskelbė konkrečius pasiūlymus dėl lengvųjų automobilių ir motociklų mokesčio ir akcizų didinimo.

Lengvojo automobilio mokesčio planuojama surinkti 200 mln. litų per metus. Jį reikėtų mokėti pagal deklaraciją, kurią savininkui atsiųstų mokesčių inspekcija, remdamasi "Regitros" duomenimis.

Mokestį ketinama skaičiuoti pagal variklio tūrį. Motociklai su varikliu iki 0,5 litro tūrio mokėtų 70 litų metinį mokestį, 0,501-1 litro - 130 litų, 1,001-1,5 litro - 190 litų, daugiau nei 1,5 litro - 250 litų.

Automobiliams pagal variklio tūrį šis mokestis būtų skaičiuojamas taip: 1,5 litro - 90 litų, 1,501-2 litrai - 170 litų, 2,001-2,5 - 240 litų, 2,501-3 litrai - 310 litų, 3,001-3,5 litro - 380 litų, 3,501-4 litrai - 450 litų, 4,001-5 litrai - 520 litų, daugiau nei 5 litrai - 590 litų.

Išimtys būtų taikomos elektromobiliams, specialiosios paskirties - greitosios pagalbos, policijos, ugniagesių automobiliams bei diplomatų transporto priemonėms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder