Bilietų kainos liks mažesnės nei Vilniuje ir Kaune

Bilietų kainos liks mažesnės nei Vilniuje ir Kaune

Kasmet įstatymas savivaldybes įpareigoja peržiūrėti miesto viešojo transporto tarifus, kad jie atitiktų ekonominę realybę. Rytoj Klaipėdos miesto tarybos posėdyje pirmą kartą po 7 metų stabilios kartinių e.bilietų kainos VšĮ "Klaipėdos keleivinis transporto" siūlymu bus svarstoma kartinių bilietų kainą padidinti.

Priežastis: infliacija ir kuro kaina

Po keletą metų buvusios gana stabilios makroekonominės aplinkos 2015-ųjų pabaigoje pradėjo nuosekliai kilti infliacijos rodiklis ir kuro kainos. Per pastaruosius metus infliacija pasiekė 3%, kuro kainos vektorius kilo dar sparčiau. Klaipėdos savivaldybė, kitaip nei Vilniaus miestas, nedotuoja savo viešojo transporto: išgyvename iš keleivių pinigų ir Savivaldybės kompensacijų už turinčių teisę į lengvatas keleivių vežimą. Tokiomis aplinkybėmis siekiant išsaugoti esamą paslaugos kokybę kainas tenka didinti.

Naujoji tarifų architektūra

Įpareigoti parengti naujų tarifų projektą, siūlome ne proporcingai perskaičiuoti visų rūšių bilietų kainas, o keisti tik dalies bilietų tarifus.

Tarybai teikiame projektą didinti tik kartinių bilietų kainas. Toks sprendimas yra socialiai teisingesnis: terminuotaisiais bilietais atliekama 2/3 visų kelionių, juos perka klaipėdiečiai, kuriems viešasis transportas yra būtinybė. Kartiniais bilietais paprastai naudojasi mažiau reguliarūs keleiviai. Galų gale, jeigu tokiems keleiviams nauja kartinio bilieto kaina - lyginant su jų kelionių poreikiu - pasirodytų per didelė, jie visada gali nusipirkti nė centu nepabrangusį mėnesio bilietą. Taigi terminuotųjų mėnesio, pusmečio, metų bilietų kaina neturėtų keistis. O kartiniai elektroniniai ir popieriniai bilietai brangs.

Lietuvos kainų nepasieksime

Net ir padidinus kartinių e.bilietų kainas jos Lietuvos kontekste atrodys labai kukliai. Palangiškiai prie tokių kainų jau įpratę, o vilniečiai ir kauniečiai jas jau yra pamiršę. Esame tame pačiame Lietuvos ekonominiame ir mokesčių "katile", tad neturime galimybės jame susikurti sau visiškai atskirą ir komfortišką ūkinę realybę. Tačiau mūsų stipriosios ypatybės - nuodugni keleivių srautų analitika, lankstus ir operatyvus prisitaikymas prie pokyčių, taupus ir racionalus turimos ridos naudojimas - leidžia mums visą laiką klaipėdiečius vežti pigiau nei kituose miestuose. Taip pat ir 2018-aisiais.

Tikslas - išstumti popierinius bilietus

Elektroninių kartinių bilietų kaina pagal teikiamą projektą padidėtų šešiais centais, popierinių, perkamų kioske - 10 centų, įsigyjamų iš vairuotojo - 20 centų.

Klaipėda jau keletą metų yra paskutinis didysis Lietuvos miestas, kuriame galima naudotis kioske pirktu popieriniu bilietu. Išlaikome šią galimybę tik dėl pačių konservatyviausių savo keleivių, kurie verčiau mokės brangiau nei naudosis e.bilietu. Tačiau dabar tai jau tikrai yra viešajam transportui funkcionuoti trukdanti atgyvena, kurios norime kuo greičiau atsisakyti. Tikimės, kad toks kainų pokytis paskatins mūsų keleivius greičiau pamiršti popierių.

Kartinių bilietų kainos miestuose

Vilnius, e.  Kaunas, e.  Klaipėda, e. (2018, projektas) Palanga Liepoja
0,65* 0,70** 0,58** 0,58* 0,66*

*Yra apribojimų
**Suteikia papildomų galimybių

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder