Dėl ko stresuoja dirbantieji Lietuvoje?

Dėl ko stresuoja dirbantieji Lietuvoje?

Net 88 proc. dirbančių Lietuvos gyventojų teigia darbe patiriantys didesnį ar mažesnį stresą. Labiausiai dirbantiesiems gyventi neduoda vadovų neprofesionalumas, prasta atmosfera darbovietėje, bei didelis darbo krūvis. Tai paaiškėjo specialistų paieškos portalo cvmarket.lt ekspertams apklausus dirbančiuosius Lietuvos įmonėse.

„Apie 27 proc. europiečių teigia darbe patiriantys stiprų stresą, vidutiniškai įtemptą darbą dirba dar 48 proc. Europos dirbančių gyventojų, - atkreipia dėmesį cvmarket.lt atstovė Raimonda Tatarėlytė, - įdomu, kad darbe stresuojantys prisipažįsta tų šalių gyventojai, kur itin aukštas gyvenimo lygis ir geros socialinės garantijos. Taip teigia 86 proc. Norvegijos ir 90 proc. Švedijos dirbančiųjų, dalyvavusių tarptautinės kompanijos Kelly Services tyrime. Cvmarket.lt duomenimis, Lietuvoje stresą teigia patiriantys 88 proc. darbuotojų. Ir vakaruose, ir pas mus dažniausiai labai įtemptu darbu skundžiasi įvairių lygių vadovai, o taip pat pardavimų vadybininkai. Kaip rodo atlikti tyrimai, stresas ne tik kenkia darbuotojų sveikatai, bet atneša ir apčiuopiamų materialinių nuostolių įmonėms.“

Labiausiai dirbančiuosius Lietuvoje iš pusiausvyros išveda du dalykai: vadovų neprofesionalumas ir prasta atmosfera darbovietėje. Prastas vadovavimas nervina 31 proc., o santykiai darbovietėje - 28 proc. respondentų. Beje, nepatenkinamą atmosferą gerokai dažniau mini turintieji aukštąjį išsilavinimą, taip pat tie, kurių mėnesio pajamos viršija 2000 lt. Sunku atmesti ir prielaidą, kad prasti santykiai kompanijos viduje – tai irgi neprofesionalaus kompanijos valdymo pasekmė.

Trečioje vietoje – per didelis darbo krūvis (20 proc.). Juo labiausiai skundėsi vidurinį išsilavinimą turintys ir mažiau 2000 Lt per mėnesį uždirbantys apklausos dalyviai. Tik 8 proc. respondentų nuogąstauja dėl nepakankamos kompetencijos ar žinių trūkumo.

Gana skirtingai įtampą darbe sukeliančias priežastis vertina vyrai ir moterys. Stiprioji lytis labiausiai kenčia dėl prasto vadovavimo (39 proc.), o moterys teigia dažniausiai patiriančios stresą dėl prastos atmosferos darbovietėje (36 proc.). Netikęs vadovavimas kaip įtampos darbe šaltinis joms antroje vietoje (29 proc.). Vyrai mikroklimatą darbovietėje kaip ir pernelyg didelį krūvį rikiuoja po neprofesionalaus vadovo (32 proc.). Pernelyg dideliu krūviu darbe susirūpinusios ir moterys, tačiau jų 8 proc. mažiau. Vyrai labiau nei moterys kremtasi dėl žinių, kompetencijos trūkumo (11 ir 2 proc.). Tarp vyrų netgi yra nepatenkintų pernelyg dažnais posėdžiavimais. Užtat beveik dvigubai daugiau dailiosios lyties atstovių teigia, kad streso išvis nejaučia, - reziumuoja cvmarket.lt atstovė.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder