Minėta data yra atskaitos taškas dėl to, kad tądien sukako penkeri metai, kai pradėta eksploatuoti ši už Europos Sąjungos (ES) pinigus įsigyta sistema. Žinia, ES paramos sąlygos įpareigoja įsigytus daiktus, net jei jie ir pasirodo esantys niekam tikę, saugoti bei jais naudotis būtent penkerius metus.
Švieslentes sutvarkė, aparatų - ne
"Vakarų ekspresas" ne kartą rašė apie dešimtis milijonų litų kainavusio Klaipėdoje, Vilniuje ir Kaune įgyvendinto elektroninio bilieto projekto, sulaukusio ir Valstybės kontrolės priekaištų, keliamas problemas.
Visų Klaipėdoje atliktų darbų vertė siekė apie 2,7 mln. litų. Tačiau Klaipėdos autobusuose neveikė bilietus turintys spausdinti aparatai, nedirbo stotelėse įrengtos informacinės švieslentės, neįdiegti valandiniai bilietai ir t. t.
Neradusi kompromiso su rangovu - konsorciumu, sudarytu iš Lietuvoje veikiančios UAB "Atea", lenkų "Sygnyt S.A." ir slovakų "Emtest a.s." - Klaipėdos savivaldybė dar 2011-ųjų lapkritį kreipėsi į teismą, kad jis įpareigotų pašalinti bent jau akivaizdžius trūkumus.
Pernai birželį Klaipėdos apylinkės teismas savo nutartimi patvirtino taikos sutartį, pagal kurią visos šalys pasidalino darbais, kad autobusuose įrengti aparatai būtų "fiskalizuoti ir įregistruoti Valstybinėje mokesčių inspekcijoje". Taip pat sutarta, jog bus sutvarkytos aštuonios neveikiančios švieslentės, o likusios rodys faktinio autobusų judėjimo laiką, kuris nuo realybės negali skirtis daugiau kaip 30 sekundžių.
Švieslentės iki pernai lapkričio buvo sutvarkytos, o kasos aparatai neveikia iki šiol.
Rašyti komentarą