Klaipėdiečiai šluoja dūmų detektorius

Klaipėdiečiai šluoja dūmų detektorius

Nuo gegužės 1-osios įsigalios reikalavimas kiekviename būste įsirengti dūmų detektorių. Vos žiniasklaidoje pasklido tokia informacija, klaipėdiečiai suskubo nuo lentynų šluoti įrenginius, o kai kurie skundžiasi jų neberandantys. Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pareigūnai džiaugiasi, kad žmonės rūpinasi savo saugumu.

Į "Vakarų ekspreso" redakciją kreipėsi klaipėdietė Irena ir skundėsi uostamiestyje negalinti surasti, kur nusipirkti dūmų detektorių.

Esą, išgirdę apie šį reikalavimą, senyvo amžiaus sutuoktiniai pradėjo važinėti po įvairias uostamiesčio statybos, remonto ir buities prekių parduotuves, tačiau iki dešimties eurų kainuojančio įrenginio niekur neradę - visi išparduoti.

"Tikrai pritariame tokiam reikalavimui. Manome, kad dūmų detektoriai užkirs kelią gaisrams. Tačiau bijome, jog jeigu nepavyks įsigyti šio įrenginio, sulauksime baudų", - baiminosi ponia Irena.

Klaipėdoje veikiančios parduotuvės "Ermitažas" informacijos darbuotojas informavo, kad pastaruoju metu dūmų detektorių paklausa ryškiai išaugo. Maždaug per mėnesį parduotuvėje išpirkta apie 300-400 dūmų detektorių. Šiuo metu lentynose teliko apie 70, tačiau dar 500 atkeliaus netrukus.

Paskambinus bendruoju "Senukų" prekybos tinklo informacijos telefonu, "Vakarų ekspresui" atsakyta, kad pardavimas ir susidomėjimas dūmų detektoriais pastaruoju metu tikrai išaugęs. "Kesko Senukai" marketingo vadovas Ramūnas Klyvis teigė, jog, palyginus šių metų vasarį su sausiu, dūmų detektorių pardavimas Klaipėdos "Senukuose" augo rekordiškai - beveik 120 proc.

"Šių prekių papildymą gavome prieš dvi dienas ir per jas pardavėme kone tiek pat, kiek per visą praėjusių metų vasario mėnesį. Savo prekybos centruose stebime situaciją ir nuolatos pildome lentynas šiomis paklausiomis prekėmis", - teigė R. Klyvis.

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausioji specialistė Birutė Gedrimaitė-Miliuvienė džiaugėsi, kad žmonės rūpinasi savo saugumu: dūmų detektoriaus paskirtis, kilus mažiausiam gaisro šaltiniui nuo elektros instaliacijos, elektrinių virdulių, skalbimo mašinų, kitų buitinių prietaisų ar cigaretės, duoti signalą žmogui, kad šis galėtų greitai pabėgti iš gaisro židinio ir išgelbėti savo gyvybę. Detektorius gaisro negesina, tik perspėja žmones ir sutrumpina gaisrininkų reagavimo laiką, t. y. pastebėję pradinę gaisro stadiją žmonės gali greičiau išsikviesti pagalbą ir taip išsaugoti savo turtą.

2017-ais metais Klaipėdos apskrityje dėl gaisro žuvo penki žmonės, 2016-aisiais - 3.

"Gaisrai atima žmonėms pastoges, jei jie kyla daugiabučiuose, liepsna dažnai pasiglemžia ir kaimynų turtą. Gaisras sukelia milžiniškus nuostolius", - teigė pašnekovė.

B. Gedrimaitė-Miliuvienė priminė, jog dūmų detektorių namuose galima lengvai pačiam įsirengti. Tereikia kambario lubų centre jį pritvirtinti dviem varžtais arba dvipuse lipnia juosta. Siekiant maksimalaus saugumo, dūmų detektorius reikia įsirengti kiekviename buto kambaryje, indiviualiajame name - po vieną kiekviename aukšte, išskyrus virtuvę. Tačiau minimalų saugumą užtikrintų bent jau vienas dūmų detektorius būsto hole.

Vis dėlto ji taip pat apgailestavo, kad po šio bendrųjų Gaisrinės saugos taisyklių pakeitimo kilo didelė pasipiktinimo banga. "Mūsų tikslas nėra bausti. Mes nesiruošiame tikrinti visų butų ir individualiųjų namų. Žmonėms turi ateiti suvokimas, kad jie tai daro dėl savo ir artimųjų saugumo. Panašios pasipiktinimo bangos sulaukėme ir atsiradus reikalavimui užsisekti saugos diržus. Tačiau dabar dėl to net nekyla klausimų", - teigė pašnekovė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder