Penktadienį Vyriausybėje su premjeru susitikęs Europos Komisijoje už užimtumą, socialinius reikalus ir įtrauktį atsakingas L. Andoras teigė, jog Baltijos šalių regionas išgyveno ypač skaudžius ekonominės krizės padarinius, kuriuos dar jaučia iki šiol.
"Nepaisant sudėtingos situacijos, Lietuvos Vyriausybė yra ambicinga, todėl kartu ieškosime, kaip pataisyti padėtį ekonomikoje ne tik visame Europos Sąjungos regione, bet ir specifinėse šalies socialinėse ir finansinėse situacijose. (...) Čia išklausiau patarimų ir komentarų apie tai, kaip ateityje turėtų būti sprendžiamos socialinės problemos, nes labai svarbu, kad artimiausiu laikotarpiu galėtumėm sukurti kuo daugiau darbo vietų", - sakė Europos komisaras.
Svečias pažymėjo, jog migracija gali sukelti dvejopus rezultatus: teigiama tai, kad žmonės yra mobilūs ir ieško darbo kitose ES šalyse, tačiau nacionalinėms valstybėms tai sukelia skaudžių pasekmių, nes joms gali būti sunku prisitaikyti prie išaugusios imigracijos ar padidėjusių emigracijos mastų.
Pasak, L. Andoro, stengiantis pagerinti ekonominę situaciją šalyje reikėtų kuo greičiau gerinti verslo aplinką, skatinti investicijas bei kelti darbuotojų kvalifikaciją, kad žmonės, turintys darbą, prisidėtų prie šalies ekonominių poreikių, o darbo netekę galėtų jį lengviau susirasti, tačiau svarbu ir kuo efektyviau skatinti žmones ieškoti darbo vietos.
Ministras pirmininkas Andrius Kubilius priminė, jog po ekonominio sunkmečio Baltijos valstybėse yra vienas didžiausių nedarbo mastų tarp ES narių, todėl socialinių fondų parama, kuria buvo galima naudotis, padėjo sumažinti socialines problemas.
"Socialinių fondų paramą mes naudojame ir mokymams, žmonių perkvalifikavimui, ieškant būdų, kaip įveikti nedarbą. Tai labai svarbus europinės solidarumo politikos instrumentas", - po susitikimo sakė A. Kubilius.
Rašyti komentarą