LEZ darbo vietą susirado kas 20-tas klaipėdietis

LEZ darbo vietą susirado kas 20-tas klaipėdietis

Pernai Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje (Klaipėdos LEZ) veikė 119 įmonių, kuriose darbo vietą rado daugiau nei 4000 specialistų. 2450 iš jų dirbo investuotojų įmonėse ir daugiau nei 1500 - teritorijoje įsikūrusiose juos aptarnaujančiose paslaugų ir pramonės įmonėse. Statistikos departamento duomenimis, čia dirbo kas 20-tas darbingo amžiaus klaipėdietis, arba kas 40-tas Klaipėdos apskrities gyventojas.

Klaipėdos apskrityje fiksuojamas gyventojų užimtumas - 163,7 tūkst. Beveik pusė iš jų - t.y. 80,8 tūkst., sudaro Klaipėdos miesto gyventojai (2015 m.). 

Didžiausi darbdaviai Klaipėdos LEZ teritorijoje - Japonijos kapitalo įmonė „Yazaki Wiring Technologies Lietuva" ir Danijos žuvies perdirbimo įmonė „Espersen Lietuva". Jose kartu paėmus dirba daugiau nei 1300 darbuotojų.

„Klaipėdos LEZ teritorijos potencialas naujų darbo vietų kūrimosi atžvilgiu - ypač didelis, mat šiuo metu užimta mažiau nei pusė jos. Iš esmės pritraukus investuotojus į visą teritoriją turime objektyvias galimybes padidinti čia dirbančiųjų skaičių net du ar tris kartus. Taigi visiškai realu, kad po dešimtmečio Klaipėdos LEZ dirbs kas dešimtas klaipėdietis. Įvertindami tai ir vystysime teritorijos viziją" - sako Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės vadovas Eimantas Kiudulas.

Pasak E. Kiudulo, 2016-ieji metai mums buvo išskirtiniai esamų investuotojų plėtra. Spalio pabaigoje švedų įmonių grupei „Be-Ge" priklausanti pramoninio siuvimo ir montavimo įmonė „Be-Ge Baltic" atidarė naują 4000 kv. m ploto gamyklą. 90 darbuotojų turėjusi įmonė persikėlusi į naujas patalpas, paskelbė apie darbuotojų skaičiaus augimą - buvo ieškoma dar 25 specialistų. 

Antrą gamyklą Klaipėdos LEZ stato Norvegijos naftos ir dujų gavybos technologijų įmonė „Advantec". Į 4000 kv. m. gamyklą planuojama investuoti apie 5 mln. EUR. Apie plėtros planus paskelbė ir PET granulių gamintoja UAB „Neo Group" - ji į antros gamyklos statybą planuoja investuoti 50 mln. EUR. Statybos darbai jau pradėti. 

„Investuotojų augimas geras ženklas ne tik mums, kaip teritorijos vystytojui, tačiau ir signalas kitiems. Tai žinia, kad regione pakankama darbo jėgos pasiūla, jos darbo kokybė - aukšta, įmonės veiklos kaštai - optimalūs, susisiekimas su eksporto rinkomis - puikus, o išvystyta infrastruktūra atitinka modernios gamybos poreikius", - komentavo E. Kiudulas.

„Mūsų žiniomis, 4 iš 5 Klaipėdos LEZ investuotojų viršija savo plėtros planus jau per pirmuosius dvejus metus. Tikimės, kad šis sėkmės algoritmas lydės ir naujas dvi įmones, pradėjusias įsikūrimo darbus šiais metais", - sako Klaipėdos LEZ vadovas. 

Rugpjūčio mėnesį Klaipėdos LEZ įsikūrimo darbus pradėjo maisto įrengimus gaminanti įmonės „Lavango Group" antrinė įmonė ,,Metalo valdymo projektai". Greta auga dar vienos užsienio kapitalo maisto pramonės įmonės gamykla.

Per 14 m. Klaipėdos LEZ pritrauktų investicijų skaičius pasiekė 588 mln. EUR.

Klaipėdos LEZ savo veiklą vykdo nuo 2002 m. ir yra pirmoji iš šiuo metu šalyje veikiančių septynių laisvųjų ekonominių zonų. 412 h ploto zonos specializaciją plastiko, elektronikos prietaisų, plieno konstrukcijų gamybos, taip pat energetikos, metalo apdirbimo srityse nulėmė teritorijos lokacija, regiono darbo jėgos kvalifikacija ir vystoma infrastruktūra. 

Klaipėdos LEZ yra viena efektyviausiai valdomų laisvųjų ekonominių zonų Lietuvoje pagal pritrauktų investicijų ir sukurtų darbo vietų skaičių. 2010 metais „Financial Times" leidžiamas žurnalas „FDI Magazine" Klaipėdos LEZ įvertino kaip vieną iš penkių geriausių pasaulyje LEZ pagal joje sudarytas verslo sąlygas bei sukurtą infrastruktūrą. 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder