Narystės tarptautinėse organizacijose sąskaita netaupys

Narystės tarptautinėse organizacijose sąskaita netaupys

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos kolegijos nariai nepritarė siūlymui išstoti iš kai kurių tarptautinių organizacijų, vardan to, kad būtų sutaupyta šiek tiek savivaldybės lėšų.

Nors Tarptautinių ryšių, verslo plėtros ir turizmo skyriaus vedėja Dalia Pleskovienė tikino, jog bandant subalansuoti savivaldybės biudžetą narystės kai kuriose organizacijose atsisakymas sutaupytų šiek tiek lėšų, tačiau tarybos kolegijos nariai nusprendė, jog buvimas tarptautinių organizacijų nare yra daug svarbesnis nei noras sutaupyti kelis tūkstančiai litų.

Klaipėdos miesto savivaldybė šiuo metu yra Europos didžiųjų miestų tinklo "Eurocities", Baltijos miestų sąjungos, Baltijos kruizų, Baltijos jūros buriuotojų organizacijos, Tarptautinės savivaldybių aplinkos organizacijos KIMO, Pasaulio sveikatos organizacijos, "Europos miestai prieš narkotikus" organizacijos narė. Narystė šiose organizacijose Klaipėdai kasmet kainuoja skirtingas sumas pinigų.

Baltijos miestų sąjungos ir Baltijos jūros buriuotojų organizacijos, D. Pleskovienės teigimu, neša didžiausia naudą ir su jomis bendradarbiaujama aktyviai, todėl atsisakyti narystės jose neverta. Narystės Baltijos kruizų organizacijoje taip pat nuspręsta neatsisakyti, o kreiptis į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją, kad ši prisiimtų didesnę narystės mokesčio dalį.

Siūlyta išstoti iš organizacijos "Eurocities", mat kitąmet joje Klaipėdai baigia galiojęs stebėtojo statusas, dėl kurio kasmetinis nario mokestis pasikeistų nuo 9 tūkst. iki beveik 60 tūkst. litų. Vis dėlto, išstojus iš šios organizacijos, galimybės ateityje grįžti nebebūtų. Tarybos kolegijos nariai nusprendė, kad geriausia būtų kreiptis dėl stebėtojo statuso pratęsimo ir taip likti organizacijoje.

Taip pat svarstytas ir dalyvavimo Pasaulinės sveikatos organizacijos Sveikų miestų tinklo veikloje, tačiau nutarta narystės nejudinti, nes Klaipėda vienintelė respublikoje vykdo Sveiko miesto programą, kurioje įsipareigojo dalyvauti iki 2016-ųjų. Dalyvaujant šioje programoje būtina būti ir "Europos miestai prieš narkotikus" organizacijos nare, todėl pokyčiai čia nelabai įmanomi, kadangi priešingu atveju lauktų sankcijos - tektų grąžinti iki šiol Sveiko miesto projektui skirtas lėšas.

Mažiausiai naudinga pasirodė narystė Tarptautinės savivaldybių aplinkos organizacijoje KIMO. Esą ji neneša rezultatų, o dar ir apima sritis, kuriomis turėtų rūpintis ne savivaldybė, o Aplinkos ministerija. Vis dėlto, nuspręsta ir šioje organizacijoje likti, nes narystės mokestis čia kiek didesnis nei 5 tūkst. litų, todėl sutaupyta suma nebūtų tokia ženkli.


Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder