Nesami kūdikiai uostamiesčiui garantavo milijonus

Nesami kūdikiai uostamiesčiui garantavo milijonus

Dėl kelių milijonų paaukoti 80 tūkst. litų tikrai negaila. Tuo neabejoja Klaipėdos valdžia, įrengusi niekam nereikalingą specialią grupę metų neturintiems kūdikiams, tačiau užsitikrinusi Europos Sąjungos pinigus kitiems miesto darželiams renovuoti.

Jau nuo praėjusio rudens uostamiestyje oficialiai veikia eksperimentinė lopšelinė grupė, į kurią priimami vaikai nuo gimimo iki metų. Ji duris atvėrė darželyje “Šermukšnėlė”.

Specialioje grupėje, kurią įrengti kainavo per 80 tūkstančių, mamos savo kūdikius gali palikti net ir kelioms valandoms.

Tačiau kol kas šią grupę lanko vyresni vaikai, o kūdikiams skirti keturi vystymo stalai bei kiti specialūs baldai, kitokios nei įprasta matyti darželiuose lovytės, yra sukrautos darželio sandėlyje.

Taip atsitiko dėl elementarios priežasties - kol kas niekam iš uostamiestyje gyvenančių tėvų šios grupės, kurioje gali būti prižiūrima iki penkių kūdikių, paslaugų neprireikė.

Pasak “Šermukšnėlės” ūkio dalies vedėjos Milos Bojarskajos, nepadėjo nė tai, kad informacija apie šią grupę gana plačiai skelbta per vietines visuomenės informavimo priemones.

Teigiama, kad kol kas tik viena klaipėdiečių šeima kiek rimčiau svarsto galimybę nuo rugsėjo vesti savo kūdikį į šią grupę.

Nepaisant šios situacijos, Klaipėdos miesto savivaldybės valdininkai dėl išleistų dešimčių tūkstančių litų nė kiek nesijaudina. Ir ne tik todėl, kad nors ir neatlikta galimybių studija, tiki tokios grupės poreikiu ateityje.

Jos įrengimas buvo būtina sąlyga, siekiant gauti milijoninę paramą Klaipėdos ikimokyklinėms įstaigoms tvarkyti.

“Kadangi buvo skirtos lėšos ikimokyklinėms įstaigoms tvarkyti, metodiniams kabinetams jose įrengti ir grupėms sutvarkyti, viena iš sąlygų didiesiems miestams buvo privalomas tokių grupių įrengimas”, - tikino Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė.

Beveik 5 milijonai litų skirti sutvarkyti net 13 uostamiesčio darželių. Vien minėtoje “Šermukšnėlėje” atlikta remonto darbų už daugiau nei 400 tūkstančių litų.

Iš minėtų milijonų litų Klaipėdos miesto savivaldybės dalis sudaro mažiau nei penktadalį. Didžiąją jų dalį skyrė Europos Sąjunga.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder