Pašalpų pinigai - socialinėms paslaugoms

Pašalpų pinigai - socialinėms paslaugoms

Miesto Savivaldybės administracija nepanaudotus socialinių pašalpų ir kompensacijų pinigus perskirsto kitoms reikmėms - jų sulauks nevyriausybinės, biudžetinės įstaigos bei organizacijos ir neįgalieji.

Nuo šių metų sausio savivaldybės piniginę socialinę paramą (ir socialinę pašalpą, ir būsto šildymo išlaidų, geriamojo ir karšto vandens išlaidų kompensacijas) teikia savarankiškai. Yra numatyta, kad tokios nepanaudotos lėšos, atsižvelgiant į poreikį, pirmiausia naudojamos kitai socialinei paramai finansuoti.

Savivaldybės administracijos Socialinių reikalų departamento direktorė Audra Daujotienė vardijo, kad šiems metams socialinėms pašalpoms planuota skirti 3,7 mln., kompensacijoms - 2,4 mln. eurų. Iš viso - 6,2 mln. eurų. Per pirmą šių metų pusmetį buvo išnaudota 2,2 mln. eurų vietoj skirtų 3,1 mln., tad likusius pinigus norima skirti kitoms socialinės atskirties mažinimo programoms.

Iš nepanaudotų lėšų 16,5 tūkst. jau skirta Senjorų metų paminėjimui Klaipėdoje, 59 tūkst. - Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijai "Klaipėdos Viltis" ir specialiajai pagrindinei mokyklai "Svetliačiok". Jos teikia ilgalaikės socialinės globos paslaugas senyvo amžiaus, neįgaliems asmenims bei dienos socialinę globą neįgaliems asmenims. 11,5 tūkst. eurų atiteko Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro projekto įgyvendinimui, 13,6 tūkst. - senyvo amžiaus žmonių ir suaugusių asmenų su psichine negalia socialinės globos centrų Kretingos g. projektams. Dar 35 tūkst. skirta namų aplinkos pritaikymui neįgaliesiems.

"Eilė yra dar nuo 2008 metų, laukiantiems vis nepritaikom patalpų. Tai ir vonios durų išplatinimas, slenksčių nuėmimas, galbūt vonios įrengimas. Už tuos 35 tūkstančius eurų bus sutvarkyti 8 butai. Gali būti ir pačiame name padarytas kopiklis, pandusas", - pasakojo A. Daujotienė.

Skaičiuojama, kad metų pabaigoje taip pat bus nepanaudotų socialinių pašalpų ir kompensacijų lėšų, kurios taip pat bus skirtos socialinės globos paslaugų plėtrai, socialines paslaugas teikiančių įstaigų patalpoms remontuoti, Socialinės paramos skyriaus darbuotojų išeitinėms kompensacijoms.

Pasak A. Daujotienės, planuoti kitų metų išlaidas reikia remiantis esama padėtimi, tad kitąmet lėšų socialinėms pašalpoms ir kompensacijoms tikriausiai bus gauta mažiau - apie 4,9 mln. eurų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder