Pridygs naujų parduotuvių

Pridygs naujų parduotuvių

Uostamiesčio pietinėje dalyje atgyja naujų nedidelių prekybos centrų statybų bumas. Planuojama, kad per kelerius metus čia duris atvers mažiausiai trys naujai pastatytos maisto prekių parduotuvės.

Šiuo metu jau vykdomi naujo prekybos centro Vingio g. 21a, sklype tarp Bandužių prekybos centro ir buvusio "Telekomo" pastato, projektavimo darbai. Investuoti čia numato Šiaulių nekilnojamojo turto vystymo bendrovė "Eriadas".

"Tai bus vieno aukšto, beveik 2 tūkst. kv. metrų ploto maisto prekių parduotuvė. Šalia bus įrengta ir automobilių stovėjimo aikštelė. Jau turime potencialų patalpų nuomininką, tai bus vienas iš Lietuvoje veikiančių mažmeninės prekybos tinklų. Tačiau kas tiksliai, dar viešai neskelbiame", - sakė "Eriado" atstovė Vita Žutautaitė.

Planuojama, kad šiemet prasidėsiančios šio naujo prekybos centro statybos bus baigtos kitų metų pradžioje.

Dar vienas naujas prekybos centras, beveik dvigubai didesnis už prieš tai minėtąjį, duris taip pat kitų metų pradžioje turėtų atverti Jūrininkų pr. 13 - ties šio prospekto ir Mogiliovo gatvės sankryža. Tai bus vieno aukšto 4 tūkst. kv. metrų ploto prekybinės paskirties pastatas su beveik 100 vietų automobilių stovėjimo aikštele. Naujo prekybos centro, kurį ketinama pradėti statyti pavasarį, projektą įgyvendina uostamiesčio bendrovė "Redco".

Planų nedetalizuoja

Miesto pietinėje dalyje prekybos centrą ketina statyti ir mažomis kainomis garsėjantis Vokietijos mažmeninės prekybos tinklas "Lidl". Anksčiau skelbta, kad nauja parduotuvė su apie 1,2 tūkstančio kvadratinių metrų ploto prekybos sale turėtų iškilti dabartinės automobilių stovėjimo aikštelės vietoje Smiltelės gatvėje, priešais "Sodros" pastatą.

LIDL. Automobilių stovėjimo aikštelėje Smiltelės gatvėje bus statomas prekybos centras "Lidl". Tiesa, kol kas neskelbiama, kada jis atvers duris. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

"Klaipėdoje rengiamės statyti maisto ir kasdienio vartojimo prekių parduotuvę, kurioje nebus prekybos centrams būdingų pramogų ir prekybos vietų. Parduotuvės Klaipėdoje projektavimo darbus planuojama baigti antrąjį ar trečiąjį šių metų ketvirtį. Kol nėra gautas statybos leidimas bei atrinktas rangovas statybos darbams vykdyti, negalime nurodyti, kada bus pradėti statybos darbai, - teigė "Lidl" komunikacijos atstovė Daina Balčiūnienė.

- Noriu pažymėti, kad tai viena iš kelių skirtinguose Lietuvos miestuose šiuo metu projektuojamų parduotuvių. Ketiname atidaryti bent kelias parduotuves ir logistikos centrą vienu metu, todėl tinklo atidarymo data taip pat dar nėra skelbiama."

Jaučiamas patalpų trūkumas

Bendrovės "Inreal" Konsultacijų ir analizės departamento vadovo Arnoldo Antanavičiaus teigimu, investicijos į didžiųjų šalies mažmeninės prekybos tinklų plėtrą Klaipėdoje, kaip ir visoje Lietuvoje, vyksta nuolat.

"Net kriziniais metais jos nebuvo visiškai sustojusios. Mažmeninės prekybos tinklai nuolat stebi ir vertina vietinės rinkos situaciją, todėl plėtrą vykdo atsakingai. Pastaraisiais metais matoma aiški ekonominės aplinkos atsigavimo situacija šalyje - mažėja nedarbas, auga gyventojų perkamoji galia, didėja vidaus vartojimas. Tai skatina ir tolesnę mažmeninės prekybos tinklų plėtrą", - sakė A. Antanavičius.

Jo manymu, įtakos didžiųjų šalies mažmeninės prekybos tinklų vykdomai plėtrai gali turėti ir naujų rinkos dalyvių Lietuvoje atsiradimas. 2013 metais aktyvią plėtrą pradėjo tinklas "Fresh Market", o jau ateinančiais metais šalyje veiklą turėtų pradėti ir "Lidl" prekybos tinklas. Todėl esą natūralu, jog sujudimas bei nauji dalyviai rinkoje skatina esamus didžiuosius šalies mažmeninės prekybos tinklus taip pat aktyviai investuoti į plėtrą.

"Rinkos situacija rodo, jog esamuose Klaipėdos prekybos centruose šiuo metu yra labai mažai laisvo nuomojamo ploto - jaučiamas tokių patalpų trūkumas, todėl investuotojų pasirinkimas vystyti naują vidutinio dydžio prekybos centrą atrodo gana racionalus. Tačiau kalbant apie didžiuosius prekybos centrus, kaip "Akropolis" ar BIG, manome, kad tokio tipo investicijai Klaipėdos rinka, o ypač pietinė jos dalis, kurioje gana didelė didžiųjų prekybos centrų koncentracija, šiuo metu dar nėra pribrendusi", - pažymėjo A. Antanavičius.

Plėtros planai

Apie savo plėtrą uostamiestyje šiemet yra paskelbusios 4 mažmeninės prekybos tinklus valdančios šalies bendrovės. "Rimi" ketina atidaryti naują parduotuvę Šiaurės prospekte, "Maxima" - buvusiame "Vaivos" kino teatre. O štai "Norfa" ir "Fresh Market" prekybos tinklai, planuojantys artimiausiu metu Klaipėdoje atidaryti po kelias parduotuves, dar viešai neatskleidžia, kur tiksliai bus įrengtos jų naujos prekybos vietos.

Sidebar placeholder