Seimui kol kas nepavyko apmokestinti indėlių palūkanų. Po svarstymo parlamentarai nepritarė tokiai Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisai ir grąžino ją komitetui tobulinti.
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto patobulintame Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisų projekte siūloma padidinti per mokestinį laikotarpį gaunamų palūkanų sumą, nuo kurios skaičiuojamas gyventojų pajamų mokestis, nuo 200 iki 400 litų.
Po svarstymo už tokią įstatymo pataisą balsavo 49 Seimo nariai, prieš buvo 33, susilaikė 38 Seimo nariai.
Nepritarti "atviram apiplėšinėjimui valstybės vardu" kvietė frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.
Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Algis Kašėta sako, kad priimtas sprendimas buvo labai svarbus siekiant sustiprinti pastaruoju metu akivaizdžiai susvyravusį gyventojų pasitikėjimą bankų sistema. Jo teigimu, tokiu būdu taip pat buvo apginta didelė dalis gyventojų, kurie indėlius bankuose laiko siekdami sukaupti pinigų "juodai dienai".
"Siekiai apmokestinti ir taip menkas indėlių palūkanas buvo visiškai nepagrįsti tiek finansiniu, tiek moraliniu aspektu. Džiaugiamės, kad buvo priimti indėlininkams palankūs sprendimai, kurie ilgalaikėje perspektyvoje bus naudingesni ir visai šalies finansų sistemai", - teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas A. Kašėta.
Premjeras Andrius Kubilius tvirtino, kad įstatymas šiek tiek daugiau gali paliesti tuos žmones, kuriems pasisekė, kurie sukaupė didesnius indėlius, juos laiko bankuose ir jiems gali tekti mokėti šiek tiek didesnius mokesčius.
"Visos kitos kalbos yra visiškai nepagrįstos. Šis įstatymas yra vienas iš žingsnelių į tuos pačius progresinius mokesčius, nedidelis, tarpinis žingsnelis, bet tai yra būtent tas žingsnelis, kuris numato, kad tie, kurie turi daugiau, turi ir daugiau prisidėti", - pritarti projektui siūlė Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius.
Rašyti komentarą