Ūkio ministerija pasisako prieš papildomus reikalavimus pavėžėjimo paslaugoms

Ūkio ministerija pasisako prieš papildomus reikalavimus pavėžėjimo paslaugoms

Inovatyviam verslui turi būti sudarytos palankios sąlygos, įsitikinęs ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius, susitikęs su pavėžėjimo paslaugas Lietuvoje teikiančios įmonės "Uber" vadovu Baltijos šalims Enu Metsaru (Enn Metsar). Susitikime aptarti keleivių vežimo reguliavimo klausimai ir būdai, kaip pagerinti investicinę aplinką, kad į Lietuvą būtų pritraukta dar daugiau užsienio investuotojų.

"Lietuva turi būti atvira inovatyviems verslo modeliams, kurie garsina jos vardą pasaulyje. Pasisakome už tai, kad būtų mažinami biurokratiniai pavėžėjimo paslaugų reikalavimai. Esame pasirengę kalbėtis su Susisiekimo ministerija dėl Kelių transporto kodekso projekte išdėstytų papildomų reikalavimų, kurie, mūsų manymu, nėra būtini", - sako ministras M. Sinkevičius.

Pasak ūkio ministro, kai įstatymo projektas, kuris esą padidins administracinę naštą verslui, bus svarstomas Vyriausybėje, Ūkio ministerija nerems papildomų "Uber" veiklos apribojimų.

Ūkio ministerijos teigimu, kai "Uber" pradėjo veiklą Lietuvoje, tokių paslaugų reguliavimo šalyje nebuvo. Nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojęs Kelių transporto kodeksas nustatė supaprastintas taisykles ir pavėžėjimo paslaugų reikalavimus, tačiau buvę rinkos dalyviai (tradicinės taksi įmonės) skundžiasi nesąžininga konkurencija ir jiems taikomais griežtesniais reikalavimais.

Šiuo metu Susisiekimo ministerijos pateiktame Kelių transporto kodekso projekte siūloma nustatyti naujus reikalavimus - vairuotojai vežti keleivius už atlygį lengvaisiais automobiliais galės tik turėdami ne mažesnį kaip 3 metų vairavimo stažą, taip pat turės ženklinti automobilius specialiais ženklais.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder