Vilniaus kredito unijai laikinai uždrausta teikti skolinimo paslaugas

Vilniaus kredito unijai laikinai uždrausta teikti skolinimo paslaugas

Vilniaus kredito unijai laikinai uždrausta teikti skolinimo (įskaitant hipotekines paskolas) finansinę paslaugą. Taip antradienį nusprendė Lietuvos banko Priežiūros tarnyba, atsižvelgdama į tai, kad Vilniaus kredito unija nevykdė veiklos riziką ribojančių normatyvų.

Pasak Lietuvos banko pranešimo, sprendimas dėl šios poveikio priemonės priimtas dėl nevykdomų didžiausios paskolos sumos vienam skolininkui normatyvo, nustatančio, kad paskolos suma vienam skolininkui neviršytų 25 procentų kredito unijos perskaičiuoto kapitalo, ir didelių paskolų normatyvo, pagal kurį didelių paskolų bendroji suma negali būti didesnė kaip 300 procentų kredito unijos perskaičiuoto kapitalo. Skiriant tokią poveikio priemonę atsižvelgta į tai, kad Vilniaus kredito unijai jau anksčiau ne kartą buvo taikytos poveikio priemonės už teisės aktų, reglamentuojančių saugią ir patikimą kredito unijų veiklą, pažeidimus.

Lietuvos banko Priežiūros tarnybos nuomone, pritaikius šią poveikio priemonę kredito unija privalės iš esmės peržiūrėti paskolų portfelio koncentraciją ir, įvertinusi prisiimtą riziką, imtis priemonių veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymui užtikrinti.

Kartu Lietuvos banko Priežiūros tarnyba pažymi, kad šios poveikio priemonės pritaikymas neturėtų turėti neigiamos įtakos nei šalies kredito unijų sistemos, nei pačios kredito unijos stabilumui ir patikimumui, jis skatins Vilniaus kredito uniją atsakingiau vykdyti kredito unijų veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus.

Vilniaus kredito unija įpareigota iki šių metų gruodžio 31 d. užtikrinti veiklos riziką ribojančių normatyvų vykdymą ir informuoti apie tai Lietuvos banko Priežiūros tarnybą. Jei unija riziką ribojančius normatyvus pradės vykdyti anksčiau, ji galės kreiptis į Lietuvos banką prašydama poveikio priemonės nebetaikyti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder