Klaipėdos savivaldybė ketina nebeleisti juridiniams asmenims deklaruoti atliekų kiekio, nes, remiantis Vyriausybės sprendimu, pastoviąją rinkliavos dalį privalo mokėti visi. Iki šiol deklaruojantys atliekų kiekius mokėjo tik kintamąją dalį, kuri esą būdavo įvertinama subjektyviai ir galimai neteisingai. Brandinami pokyčiai numato, jog visi rinkliavos mokėtojai privalės mokėti pastoviąją rinkliavos dalį ir visiško atleidimo nuo rinkliavos nebus. Nesinaudojantieji nekilnojamuoju turtu ir tai įrodę būtų atleidžiami tik nuo kintamosios dalies.
Į vakarykštį susitikimą su Savivaldybės administracijos direktoriumi Sauliumi Budinu atvykę 34 bendrovių atstovai žėrė skaičius: vieniems rinkliava nuo 6 000 eurų ūgtelės iki 15 000; kiti skaičiavo, kad ji šoktels net 17,5 karto. Piktintasi ir tarsi "iš oro" paimtomis normomis vienam kvadratiniam metrui: esą jei tiek atliekų iš tiesų būtų generuojama, sandėliai jomis būtų užversti iki lubų.
Maža to, kai kurios įmonės kiekvienais metais mažina savo buitinių atliekų kiekį - orientuojamasi į rūšiavimą, kitur mažėja darbuotojų. Tad įmonės, kurios gerokai sumažino buitinių atliekų kiekius, dabar jaučiasi baudžiamos.
Pasigirdo ir kandesnių replikų: esą valdžia taip kone siekia atsikratyti stambiojo verslo. Kitų įmonių atstovai pareiškė, jog įvedus naują tvarką svarstys apie veiklos nutraukimą.
KPPAR direktoriaus pavaduotoja Vida Kažuro tvirtino, jog visą atsirandančią finansinę naštą valdininkai nori nuimti nuo gyventojų pečių ir užmesti verslui. Ji tvirtino, jog kitų miestų pavyzdžiai rodo, kad šią tvarką įmanoma sureguliuoti ir kitaip, mat Vyriausybės nutarimas, kuriuo nuolat mojuojama, Savivaldybėms palieka daug laisvės apsisprendžiant dėl mokesčio paskirstymo.
Jai antrino ir KPPAR prezidentas Vladas Pleskovas. Jis žadėjo, kad jei nebus rastas susitarimas, bus kreipiamasi į atsakingas ministerijas arba šį klausimą bus bandoma spręsti net teisminiu keliu.
S. Budinas patvirtino, jog sprendimo projektas atsiimtas ir šio mėnesio gale vyksiančio miesto Tarybos posėdžio metu nebus svarstomas. Tvarka turi įsigalioti nuo liepos 1-osios, tad lieka maždaug mėnuo, per kurį galima diskutuoti.
"Privalome ieškoti išeities. Šią savaitę atnaujinsime darbo grupės, rengusios projektą, posėdžius - kviesime Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro, Savivaldybės atstovus, politikus ir ekspertus", - sakė S. Budinas ir tvirtino laukiantis verslo pasiūlymų.
Rašyti komentarą