Žygimantas Pavilionis: "Pagal mokesčių didinimą esame Europos čempionai"

Žygimantas Pavilionis: "Pagal mokesčių didinimą esame Europos čempionai"

Praėjusią savaitę "Vakarų ekspreso" redakcijoje lankėsi diplomatas, Seimo narys Žygimantas Pavilionis. Svečias sakė atvykęs į Klaipėdą, nes liko tam tikrų nepabaigtų darbų, ir papasakojo, dėl kokių priežasčių yra pamilęs mūsų uostamiestį.

"Mano ambasadorystė prasidėjo nuo didžiulės dilemos, kai bandėme iš kaimynų latvių perimti krovinius ir nukreipti juos į Klaipėdos uostą. Tie kroviniai tuo metu keliaudavo iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Afganistaną ir atgal. 2010 metais mums pavyko suburti šaunią komandą iš krovos terminalų, geležinkelių, uosto atstovų. Kai visi kartu nuvykome į NATO logistikos bazę Sent Luise, mums labai padėjo lietuvių kilmės senatorius Richardas Durbinas. Veikdami išvien nukonkuravome latvius, ir pusė krovinių pradėjo keliauti per Klaipėdos uostą", - pabrėžė Ž. Pavilionis.

Reikia žinių

Iki 2015-ųjų Lietuvos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Jungtinėse Amerikos Valstijose dirbęs Ž. Pavilionis tvirtina, jog 2011-aisiais krovinių sulaukėme tiek daug, kad pradėjo trūkti platformų. Tai buvo laikotarpis, kai amerikiečiai iš naujo atrado Klaipėdos uostą. Klaipėdos uostą pavyko sujungti su penkiais JAV miestais, visa rytine pakrante iki pat Naujojo Orleano.

"Ten sutikome Klaipėdos merą Vytautą Grubliauską su žmona. Viskas įvyko beveik atsitiktinai, vizito metu jūsų meras užlipo ant scenos ir ėmė groti savo įprastinius kūrinius. Ir žinoma - Luisą Armstrongą. Ir visa tai įvyko pasaulio džiazo sostinėje. Tada tapo aišku, kad galime jungti ne tik mūsų ir amerikiečių verslo interesus, bet ir dalintis kultūros lobiais. Muzika Lietuvoje sovietijos laikais buvo kaip ir krepšinis - vienas iš galimų langų į laisvę. Vėliau mes sutikome ir lietuviško kraujo turinčią Naujojo Orleano tarybos pirmininkę Džeki Klarkson. Ji dar atsiminė Klaipėdą, iš kurios kažkada iškeliavo su tėvais. Ir tai jai liko kaip vienas iš romantiškiausių jaunystės prisiminimų", - atskleidė Seimo narys.

Vėliau Dž. Klarkson tapo Lietuvos garbės konsule, o pernai atvyko ir į Klaipėdos pilies džiazo festivalį.

Šiuo metu Ž. Pavilionio misija - verslas. Jis pastebi, jog investicijos iš Jungtinių Valstijų pradėjo ateiti į Klaipėdą, bet ne taip smarkiai kaip į Vilnių ir Kauną.

Ž. Pavilioniui būnant ambasadoriumi amerikiečiai sukūrė daug papildomų gerai apmokamų darbo vietų Vilniuje ir Kaune. "Kai aš bandau juos sužavėti Klaipėda, kol kas jų atsakymas - per toli. Siūlykite mums bet kurį miestą, kuris yra per valandą nutolęs nuo Vilniaus. Tačiau šiandien jie yra Kaune ir jau žvalgosi aplinkui. Kai paklausau vietinių politikų, kurie visas viltis deda į struktūrinę paramą iš Vilniaus, man pasidaro graudu. Jūs čia, Klaipėdoje, turite visko, kad galėtumėte pinigus užsidirbti ir iš oro. Jūs turite jūrą ir atvirą pasaulį. Dabar visi kartu turime surasti būdų, kaip čia pritraukti didesnes investicijas", - sako Ž. Pavilionis.

Anot politiko, gerą darbą darė "Versli Lietuva", kur tarptautinės patirties turinti komanda gerai suprato, kaip sudominti užsiniečius ir pritraukti užsiniečius. Tokių žinių dažnai pritrūksta Lietuvos miestų merams.

"Reikia žinoti, ką, kaip ir kam parašyti, kam paskambinti. Beje, Kaune yra nusamdyta gera komanda, kuri talkina miesto merui. Tą patį būtų galima padaryti ir Klaipėdoje", - svarstė Ž. Pavilionis.

Mokesčiai - didžiausi

"Kai iš Amerikos grįžau į Lietuvą, pastebėjau tokį vertikalaus kryžiaus vaizdą - šalyje didėja atskirtis tarp turtingųjų ir neturtingų, tarp Vilniaus ir ne Vilniaus. Kodėl JAV prezidentas Trampas pareiškė, kad visi JAV per metus uždirbantys iki 25 tūkstančių dolerių nemokės jokių mokesčių? Todėl, kad investuoja į savo gyventojus. Mes su Seimo nariu Laurynu Kasčiūnu pasiūlėme visiems, kurie Lietuvoje uždirba iki 20 tūkstančių eurų, sumažinti gyventojų pajamų mokestį nuo 15 iki 12 procentų, tačiau tam nepritarė Finansų ministerija. Mes esame Europos čempionai pagal mokesčių didinimą. Visos partijos vieningai sutaria, kaip mokesčius didinti, užuot juos mažinusios. Ar tai būtų laikraščių spausdinimas, kuris Lenkijoje žymiai pigesnis, ar tai būtų maisto produktai, kur dramatiški PVM skirtumai tarp Lietuvos ir kaimynų. Kai šalies partijos lenktyniauja, kuri užkraus didesnius mokesčius, tada laimi didelės finansinės grupuotės. Po to tos grupės veikia per politikus", - svarstė politikas.

Anot svečio, kiekvienas pilietis yra vertas pagarbos ir kiekvienas vertas teisės užsidirbti. Esą Amerika kaip tik dėl to tokia stipri, nes investuojama į savo žmones.

"Politikų tikslas kiekvienam žmogui suteikti orų gyvenimą, sumažinti mokesčius. Kur šiuo metu didžiausi mokesčiai? Kazachstane, Rusijoje, Bulgarijoje, Rumunijoje. Ten smaugiamas žmogus, ten jis verčiamas vergauti. Atėjo laikas kokybiškai žmogiškai demokratijai. Užteks tų žaidimų, kurie vyksta pasislėpus už įvairių grupių, statytinių. Juk didesnis PVM Lietuvoje buvo įvestas kaip laikina priemonė. Kiek tas laikinumas gali tęstis? Kada paskutinį kartą buvo mažinami mokesčiai? Jeigu tu laikai žmones prispaustus prie žemės jie tampa pašalpų prašytojai, mažiau motyvuoti, pikti, agresyvūs, auga populizmas, juos lengviau valdyti. Tada ateina laikas, kai tauta tampa neįgali pasipriešinti aplinkai. Kai ateina laikas prašyti pagalbos iš išorės- pigesnių dujų, pigesnės naftos. Tai kelias, kuris neveda niekur", - svarstė Ž. Pavilionis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder