Tyrimas: pinigus taupo dauguma lietuvių, bet daugiau nei trečdalis santaupų – vis dar „kojinėse“
Tyrimas rodo, kad 30 proc. taupančių šalies gyventojų kiekvieną mėnesį taupyti skiria ne fiksuotą pajamų dalį, o kaskart skirtingą sumą. Likusiųjų įpročiai taip pat išsiskiria – maždaug ketvirtadalis (24 proc.) gyventojų kas mėnesį taupymui skiria apie dešimtadalį, 19 proc. – daugiau kaip dešimtadalį, o kas penktas taupantis gyventojas – 5 proc. pajamų. 17 proc. lietuvių netaupo visai, rodo tyrimas.
Be to, tyrimo duomenys atskleidė, kad taupantys Lietuvos gyventojai vis dar nepasirenka racionalių būdų įdarbinti pinigus – 21 proc. laiko pinigus einamosiose sąskaitose be jokio papildomo uždarbio, o 16 proc. vis dar taupo paprasčiausiai kaupdami grynuosius.
„Taupymas ateities poreikiams bei galimybės „įdarbinti“ savo pinigus yra viena svarbiausių asmens finansinio stabilumo užsitikrinimo priemonių. Nepaisant to, daugelis Lietuvos gyventojų dar neturi susiformavusių nuoseklaus taupymo įpročių. Kita vertus, reikia pripažinti, kad norinčių saugiai ir palankiomis sąlygomis taupyti gyventojų pasirinkimai iki šiol buvo gana riboti“, – sako „General Financing banko“ vyriausiasis finansų pareigūnas Valdas Bernatavičius.
Tai patvirtina ir pats tyrimas. Jo duomenimis, net 60 proc. netaupančių šalies gyventojų bankuose netaupo dėl nulinių arba labai žemų palūkanų. Be to, tyrimas atkleidė, kad dalis gyventojų (14 proc.) laiko indėlius bankuose, tačiau net 91 proc. jų nėra patenkinti savo bankų siūlomomis palūkanomis.
„Nepaisant to, kad gyventojai dar ne visuomet turi tinkamus taupymo įpročius, priemones ar nežino apie tai, jog indėliai iki 100 000 Eur, laikomi visose Lietuvos Respublikoje registruotose kredito įstaigose, yra apdrausti, matyti, jog poreikis kaupti lėšas tikrai egzistuoja. Tai buvo viena iš priežasčių, paskatinusių mus išplėsti savo paslaugų spektrą ir tapti banku bei gyventojams pasiūlyti galimybę indėlius laikyti ne su nulinėmis, o šiuo metu itin patraukliomis palūkanomis ir iš savo lėšų dar uždirbti. Pristatome rinkoje itin konkurencingą ir patrauklų produktą, tad visiems indėliams, kokia jų trukmė bebūtų – nuo 1 mėn. iki 36 mėn. – taikysime vienodas, aukštas palūkanas“, – sako V. Bernatavičius.
Specializuoto banko licenciją Europos Centrinis Bankas UAB „General Financing“ suteikė praėjusių metų vasarą, o atlikusi visus reikiamus pasiruošimo darbus šių metų gegužės 18 dieną finansų bendrovė tapo Lietuvos bankinio sektoriaus dalimi. Nuo šiol bankas teikia ne tik vartojimo paskolas, autolizingo, medlizingo bei refinansavimo paslaugas, bet ir priima terminuotuosius gyventojų indėlius.
Rašyti komentarą