Vyriausybė pritarė koncepcijai dėl subsidijų skyrimo savarankiškiems darbuotojams
Vyriausybė pritarė koncepcijai dėl subsidijų skyrimo savarankiškiems darbuotojams

Vyriausybė pirmadienį pasitarime pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlomai koncepcijai dėl subsidijų nuo karantino ribojimų nukentėjusiems savarankišką veiklą vykdantiems asmenims teikimo tvarkai.

„Šiuo metu žmonės, kurie dirba pagal individualią veiklą, gauna kasmėnesinę Užimtumo tarnybos 260 eurų išmoką. Neturint santaupų tokie pinigai yra labai maži, dėl to imamės iniciatyvos papildomai padėti žmonėms, kurie dėl karantino negali vykdyti savo veiklos ir jie yra savarankiškai dirbantys“, – pirmadienį Vyriausybės pasitarime sakė Aušrinė Armonaitė.

Ministrės teigimu, tokios pagalbos dydis priklausytų nuo 2019 metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio (GPM).

„Tokios pagalbos dydis priklausytų nuo žmonių 2019 metais sumokėtų GPM. Dydis būtų 100 proc. GPM, tačiau turime ir „grindis“, ir „lubas“. Jeigu mokesčių ne visai pavyko sumokėti, tai „grindys“ būtų 100 eurų, „lubos“ – 36 minimalūs mėnesio atlyginimai, kas sudarytų per metus apie 16 tūkst. eurų“, – sakė A. Armonaitė.

Tuo metu ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis sakė, kad tinkami pareiškėjai yra tie, kurių veikla įtraukta į Dėl karantino ribojamų ūkinių veikslų sąrašą, taip pat yra noras papildomai padėti tiems, kurių pagrindinė veikla yra savarankiškai uždirbamos pajamos.

„Vadinasi, 2019 metais jie kitų pajamų, ne iš individualios veiklos, turėjo gauti ne daugiau negu 12 MMA. Jeigu pagrindinį atlyginimą gaudavo iš kitur, tai negalėtų pretenduoti į šitą paraišką, taip pat ir tie, kurių pajamos praėjusiais metais, nesvarbu ar iš individualios, ar iš kitos veiklos, viršijo 36 MMA, kas yra apie 1300 eurų per mėnesį, irgi negautų, nes tikslas yra padėti tiems, kas nukentėjo labiausiai“, – sakė V. Jurgutis.

 Savarankiškai dirbantys asmenys, kurių veikla buvo apribota dėl paskelbto karantino, šiuo metu gali gauti 260 eurų išmoką. Ekstremaliajai situacijai ar karantinui pasibaigus, išmoka dirbantiems savarankiškai dar bus mokama vieną mėnesį, o vėliau jos mokėjimas – nutraukiamas.

Kornelija Mykolaitytė (ELTA)

Sidebar placeholder