Kretingos gatvės daugiabučių nepaliks likimo valiai

Kretingos gatvės daugiabučių nepaliks likimo valiai

„Suteiksime visą reikiamą teisinę, konsultacinę ir kitokią pagalbą dėl statybos bendrovės „Šilo statyba“ nukentėjusių renovuojamų daugiabučių gyventojams, nepaliksime jų likimo valiai“, – sakė aplinkos viceministrė Daiva Matonienė, apsilankiusi Klaipėdoje, kad padėtų išspręsti dėl šios bendrovės kilusias renovacijos problemas. – Svarbiausia yra parengti veiksmų planą ir jį įgyvendinti.“

UAB „Šilo statyba“, pasirašiusi rangos darbų sutartis dėl šešiolikos uostamiesčio daugiabučių modernizavimo, nebaigusi jų renovuoti pasiskelbė bankrutuojanti. Visai atnaujinti tik du iš šių namų. Devyniems pradėti rengti modernizavimo projektai, o penki – probleminiai, nes jų renovacijos darbai jau pradėti.

Būsto energijos taupymo agentūros specialistai, kaip sakė kartu su viceministre uostamiestyje lankęsis šios agentūros direktorius Valius Serbenta, padės šių probleminių namų renovacijos projektų administratoriams įvertinti likusių darbų mastą ir paskelbti naujus rangos darbų konkursus.

Dviejų probleminių Kretingos gatvės daugiabučių gyventojai jau gali kiek lengviau atsipūsti. Juos administruojanti įmonė „Paslaugos būstui“ jau paskelbė konkursus nebaigtiems renovacijos darbams atlikti. Nupirkus šiuos darbus, jie turėtų būti pradėti rugsėjo 29 d. Gyventojų nerimą galima suprasti – artėja šaltasis sezonas, o dar reikia pakeisti butų, laiptinių ir rūsių langus, lauko duris, sutvarkyti šildymo ir karšto vandens sistemas, apšiltinti stogus.

„Ir susidariusi padėtis Klaipėdoje, ir jau turima daugiabučių renovacijos patirtis rodo, kad atėjo laikas peržiūrėti Bankroto įstatymą ir įvertinti, ar jis neturi teisinių spragų, sudarančių galimybę pasinaudoti tyčiniu bankrotu, gavus renovacijai skirtas lėšas. Šiuo klausimu tarsimės su kitomis valstybės institucijomis“, – sako Daiva Matonienė. Jeigu paaiškės, kad teisinį reguliavimą reikia tobulinti, Aplinkos ministerija, viceministrės žodžiais, siūlys šį įstatymą keisti.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder