Šiame Lietuvos kurorte NT kainų skirtumai – neįtikėtini: būstą gali įsigyti ir eiliniai, ir itin prabangių apartamentų ieškantys pirkėjai
Šiame Lietuvos kurorte NT kainų skirtumai – neįtikėtini: būstą gali įsigyti ir eiliniai, ir itin prabangių apartamentų ieškantys pirkėjai

Koronaviruso pandemija ir judėjimo tarp valstybių galimybių sumažėjimas pernai buvo ypač naudingi kurį laiką užmarštyje buvusiems Lietuvos pajūrio kurortams. NT Palangoje sumušė visų laikų rekordus, vystytojai ėmė statyti kotedžus ar mažaaukščius daugiabučius Kunigiškėse, Karklėje.

Nepamiršta liko ir Šventoji: butų kainos čia prilygsta prabangaus turto segmento vertei, bet yra NT, kurį galėtų įpirkti visi. Tiesa, šiuo kurortu vis dar daugiau domisi pirkėjai nei vystytojai. Kodėl?

Kainos prilygsta NT Palangoje

Įstrigimas Lietuvoje ir paaugusios lietuvių santaupos turėjo įtakos visai Lietuvos NT rinkai. Išaugo nuosavo pirmojo būsto įsigijimų, esamo būsto keitimo į didesnį skaičiai. Taip pat lietuviai negailėjo santaupų būstui pajūryje. NT Palangoje buvo tiesiog graibstomas ir neadekvačiai aukštomis kainomis. Prasidėjo intensyvesnė plėtra ilgą laiką pamirštuose miesteliuose, pavyzdžiui, Kunigiškėse, Karklėje.

Suklestėjus pajūrio NT rinkai, į šį traukinį šoka ir Šventoji. Ji išsiskiria tuo, kad butų kainos čia svyruoja nuo 1000 Eur/kv.m iki 3500 kv.m. Kodėl? Nedaugelis žino, kad Šventoji gali būti skirstoma į dvi dalis: prabangiąją ir kuklesnę.

NT bendrovės „011“ atstovas Palangoje, NT brokeris Romas Perminas pasakoja, kad brangesne Šventosios vieta galima laikyti NT projekto „Elija“ apylinkes. Čia, pasak jo, turtas yra brangesnis.

„NT čia brangesnis, yra platesnis jo pasirinkimas. Kitas projektas, kurio vystytojas daugiau orientuojasi į didesnes pajamas gaunantį pirkėją, yra Šventosios uoste. Kitoje dalyje, sakykime, ties Mokyklos gatve, toliau nuo jūros, jau yra žymiai pigesnių objektų, visas turtas pigesnis ir įsigijimui, ir nuomai. Yra atskirų objektų ne tokių brangių pačioje centrinėje dalyje, Kopų gatvėje. Kainos yra žemesnės. Tai tikrai Šventojoje yra kainų skirtumų pagal vietas ir žmonės tai mėgsta, nes ten, kur brangiau, tyliau, ramiau, arčiau jūra, daugiau gamtos“, – vardija pašnekovas.

NT projektas "Elija"

© Bendrovės nuotr.

Turtas prabangesnėje Šventosios dalyje gali kainuoti 2500-3500 Eur/kv.m Likusioje Šventosios dalyje NT galima rasti ir po 1000 Eur/kv.m. NT brokeris ragina nepamiršta ir šiuo metu vystomo Šventosios priemiesčio – Monciškių, kur NT galima įsigyti 1500 Eur/kv.m (naujos statybos NT).

„Vidutiniškai Šventojoje būstas gali kainuoti 1500-2000 Eur/kv.m naujos statybos“, – apibendrina pašnekovas.

Anot R. Permino, šiandien NT Šventojoje perkamas daugiausiai investicijai, pavyzdžiui, nuomai vasaromis arba pirkėjai nori investuoti santaupas ir tam renkasi NT pajūryje.

„Šiandien daugiausiai perkama investicijai, kad kažkur pinigus investuotų, dažnai žmogus negalvoja net, ką jis veiks paskui su tuo būstu. Kai kas planuoja nuomoti, patys pagyventi ir labai dažnai vėliau prioritetai keičiasi jau paturėjus turtą. Kita dalis pirkėjų perka tik nuomai, investicijai“, – aiškina NT brokeris.

NT projektas "Šventosios vartai"

© Bendrovės archyvas

Pirkėjai žvalgosi, bet pasirinkimo – nedaug

Karantinas ir koronavirusas – tikras šansas Šventajai. Pasak R. Permino, visais laikais ji buvusi tarsi Palangos podrukra, praėjusiais metais nustebino visus rinkos dalyvius: pirkėjai ėmė intensyviau domėtis NT turtu šiame miestelyje. Šventoji ypač domina tuos, kurie neįperka būsto vasarai ar investicijai Palangoje. Tiesa, paklausa dar nereiškia sėkmės: Šventojoje trūksta pasiūlos.

„Internetiniuose skelbimuose, atrodo, kad butų tikrai yra, bet kokybiško, geroje vietoje ir už patrauklią kainą NT Šventojoje šiuo metu trūksta. Projektų yra numatyta, tik jie galbūt nėra šiaidien labai dideli. Yra atskirų projektų, kurie papildys rinką, bet nematau labai didelio statybų bumo“, – pabrėžia pašnekovas.

Kodėl vystytojai nesidomi galimybe investuoti Šventojoje? Pasak Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijos prezidento Mindaugo Statulevičiaus, vystytojai žvalgosi sklypų šiame miestelyje, tačiau kol kas čia investuoti neskuba.

„Yra projektai pavieniai ir keli didesni, tai „Realco“ ir „Elija“ projektas, kuris buvo ilgai vystomas. Dar yra keli individualūs namai. Tai Šventoji yra daugiau Palangos priemiestis, ir kol intensyvi plėtra vyksta Kunigiškėse, kol yra ką ten pirkti, kainos yra adekvačios, tol Šventosios laikas neateis“, – sako M. Statulevičius.

Anot jo, sklypų kainos Šventojoje jau pamažu auga ir kai laisvų sklypų nebeliks Kunigiškėse, vystytojai persikels į Šventąją.

„Ten yra daugiau ekonominis segmentas, bet tam tikrų gerų projektų ir vietų ten atsirasti galėtų. Kad yra „Realco“ pavyzdys, apartamentai parduodami, žmonės perka. Aišku, kainodara kaip Šventajai įspūdinga, ne visi nori tiek mokėti už butą, pro kurį ne visada matosi jūra, bet potencialo yra. Bet, sakyčiau, ateičiai. Tai šių metų karšta naujiena – Šventoji, nebus“, – tikina NT ekspertas.

Pašnekovo teigimu, Šventoji yra mažiau patraukli investicijomis dėl ribotos veiklos, pramogų joje.

„Šventojoje yra pigi nuoma ir tiems brangesniems projektams atsirasti nėra poreikio. Nes kam mokėti Šventojoje 2000 Eur/kv.m, jei galima Palangoje už 3000 Eur/kv.m, bet turėti visą paslaugų paketą ir pramogas“, – akcentuoja M. Statulevičius.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder