"American Airlines" ketina įsigyti 250 orlaivių

"American Airlines" ketina įsigyti 250 orlaivių

JAV aviacijos kompanija "American Airlines" pradėjo derybas dėl 250 orlaivių įsigijimo su dviem stambiausiomis pasaulio lėktuvų gamybos kompanijomis, praneša "The Wall Street Journal".

Laikraščio duomenimis, "American Airlines" iš pradžių slapta nuo "Boeing" paprašė "Airbus" pasiūlyti savo kontrakto sąlygas. Vėliau kompanija supažindino "Boeing" su Europos lėktuvų gamintojos pasiūlytomis sąlygomis, tikėdamasi sulaukti ne mažiau naudingo pasiūlymo.

Bendra sandorio suma sieks apie 15 mlrd. dolerių. "American Airlines" planuoja atnaujinti 38 proc. orlaivių lėktuvų parko. Šiuo metu aviacijos kompanija naudojasi vien "Boeing" produkcija.

"American Airlines" suinteresuota siauro korpuso lėktuvais A320, taip pat naująja A320neo modifikacija, kurią "Airbus" planuoja pradėti eksploatuoti 2015 metais. Kompanija taip pat svarsto galimybę įsigyti lėktuvus "Boeing 737". Aviacijos kompanijos vadovybė tikisi sudaryti kontraktą iki vasaros pabaigos.

Kol kas neaišku, ar pajėgs viena gamintoja įvykdyti 250 orlaivių įsigijimo kontraktą per penkerius metus. Tačiau netgi jei "Airbus" gaus tik dalį užsakymo, tokia stambi klientė kaip "American Airlines" taps didžiausia Europos koncerno pergale.

2011 m. "Airbus" kol kas lenkia savo pagrindinį konkurentą "Boeing" pagal sudarytų sutarčių kiekį. Pavyzdžiui, birželį per Le Buržė aviacijos parodą "Airbus" pasirašė sutartį dėl 730 orlaivių tiekimo už bendrą 72 mlrd. dolerių sumą. Palyginimui, "Boeing" sudarė kontraktų dėl 142 orlaivių tiekimo už 22 mlrd. dolerių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder