"Forbes" paskelbė jauniausių pasaulio milijardierių sąrašą

"Forbes" paskelbė jauniausių pasaulio milijardierių sąrašą

Verslo žurnalas "Forbes" paskelbė metinį jauniausių pasaulio milijardierių, kurių amžius neviršija 40 metų, sąrašą. Į jį šįmet pateko 31 žmogus, 13 iš jų - amerikiečiai.

Jauniausia milijardierė, kurios turtas įvertintas 1,3 mlrd. dolerių, yra 24-erių metų kinė Perena Kei (Perenna Kei), kuriai priklauso 85 proc. "Logan Property Holdings" akcijų ir šeimos trestas.

Antroje vietoje atsidūrė 29 metų Dastinas Moskovicas (Dustin Moskovitz), kurio turtas siekia 6,8 mlrd. dolerių. Buvęs Marko Cukerbergo (Mark Zuckerberg) kambario draugas dirbo "Facebook" nuo pat jo sukūrimo pradžios. Jis paliko "Facebook" 2008 metais ir nuo tada ėmėsi nuosavo verslo - programinės įrangos "Asan" projekto.

Trečiąją vietą užėmė 29-erių socialinio tinklo "Facebook" kūrėjas ir vadovas Markas Cukerbergas, kurio turtas vertinamas 28,5 mlrd. dolerių. Ne labai sėkmingas pirminis viešas akcijų platinimas (IPO) 2012 metų gegužę šiek tiek pristabdė ryžtingą M. Cukerbergo kompanijos kilimą, bet nesustabdė. Per metus iki vasario vidurio socialinio tinklo akcijos pabrango daugiau nei 130 proc. Galiausiai M. Cukerbergo turtas per šį laikotarpį padvigubėjo - neatsižvelgiant į tai, kad 2013 m. gruodį jis paaukojo 18 mln. kompanijos akcijų neskelbiamiems tikslams.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė 29 metų Antonas Katreinas-jaunesnysis (Anton Kathrein, Junior), šeimos, vadovaujančios antenų gamybos verslui "Kathrein-Werke AG", trečiasis atstovas. Jo turtas vertinamas 1,35 mlrd. dolerių.

Penktą vietą užėmė 30-metis "Dropbox" steigėjas ir generalinis direktorius Driu Hiustonas (Drew Houston), valdantis 1,2 mlrd. dolerių turtą. 2014 m. sausį jo kompanija buvo įvertinta apie 10 mlrd. dolerių.

Šeštoje vietoje - 30-metis kunigaikštis Albertas fon Turnas ir Taksis (Albert von Thurn und Taxis), jo turtas vertinamas 3,8 mlrd. dolerių. Pirmą kartą jo pavardė pasirodė "Forbes" milijardierių reitinge, kai jam buvo aštuoneri, bet oficialiai savo turtą jis paveldėjo 2001 metais, kai jam sukako 18. Kunigaikštis gyvena šeimos pilyje Bavarijoje ir dalyvauja automobilių lenktynėse.

Septintoji vieta atiteko 31-erių metų Skotui Dunkanui (Scott Duncan) - viena, iš keturių savo tėvo Deno Dunkano (Dan Duncan), užsidirbusio savo turtus iš vamzdynų verslo, įpėdinių. S. Dunkanas per metus tapo 1,2 mlrd. dolerių turtingesnis, nes smarkiai pabrango "Enterprise Products Partners" akcijos.

Aštuntoje vietoje atsidūrė vienas iš "Facebook" steigėjų 31-erių metų Eduardas Saverinas (Eduardo Saverin), kurio turtas vertinamas 4,1 mlrd. dolerių. Jis buvo pirmas projekto investuotojas ir finansų direktorius.

Devintąją vietą užėmė 32-ejų metų turtingiausia Kinijos moteris Jang Hueijan (Yang Huiyan). Jos turtas vertinamas 6,9 mlrd. dolerių. Ji yra kompanijos "Country Garden" viceprezidentė. Tėvas perdavė jai savo kompanijos dalį per 2007 m. IPO.

Dešimtuką vainikuoja 33-ejų metų jaunesnysis nužudyto Libano premjero Rafiko Haririo (Rafik Hariri) sūnus Fahdas Hariris (Fahd Hariri). Jo turtas įvertintas 1,2 mlrd. dolerių. Jis baigė Aukštąją architektūros mokyklą Paryžiuje 2004 metais ir po tėvo žūties 2005 metais Beirute nebesirodė. F. Hariris paveldėjo konglomerato "Saudi Oger" akcijas.

Pastebima, kad šįmet sąraše nebėra "Google" steigėjų - Sergejaus Brino (Sergey Brin) ir Lario Peidžo (Larry Page), kuriems sukako 40.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder