JK opozicinė Leiboristų partija „Brexit“ pereinamuoju laikotarpiu nori likti bendrojoje ES rinkoje

JK opozicinė Leiboristų partija „Brexit“ pereinamuoju laikotarpiu nori likti bendrojoje ES rinkoje

Artėjant kitam Briuselyje vyksiančių „Brexit“ derybų etapui skelbiama apie pasikeitimus Leiboristų partijos politikoje, informuoja „Deutsche Welle“.

Sekmadienį laikraščiuose „The Guardian“ ir „Observer“ paskelbtame straipsnyje opozicinės Leiboristų partijos šešėlinis „Brexit“ sekretorius Kiras Starmeris (Keir Starmer) užsiminė, kad jo partijos vadovaujama vyriausybė sieks pereinamojo laikotarpio susitarimo, t. y., sieks, kad Jungtinei Karalystei (JK) išstojus iš Europos Sąjungos (ES), kelis metus truksiančiu pereinamuoju laikotarpiu, šalis liktų bendrojoje ES rinkoje ir muitų sąjungoje.

„Leiboristai sieks pereinamojo laikotarpio susitarimo, pagal kurį bus išlaikomos tos pačios pagrindinės sąlygos, kuriomis šiuo metu naudojamės Europos Sąjungoje. Tai reiškia, kad sieksime tuo laikotarpiu likti ES muitų sąjungoje ir bendrojoje rinkoje“, - sakė K. Starmeris ir taip pat apgailestavo dėl itin lėtos pažangos pirmuosiuose dviejuose derybų etapuose.

Anot politiko, likimas muitų sąjungoje ir bendrojoje rinkoje pereinamuoju laikotarpiu leistų JK prekėms ir paslaugoms plūsti į ES be tarifų, muitinės patikros ir kito biurokratizmo. Tai, K. Starmerio manymu, būtų labai naudinga JK verslui ir vartotojams, nes būtų garantuotos svarbios teisės ir socialinė apsauga.

Sidebar placeholder