Sunkumų patiriantis "Deutsche Bank" sulaukė Vokietijos įmonių palaikymo
"Siemens", "Daimler", "Munich Re" ir BASF vadovai pranešė Vokietijos laikraščiui "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", kad palaiko banką.
"Mes palaikome banką", - sakė BASF valdybos pirmininkas
Jurgenas Hambrechtas (Jurgen Hambrecht).
"Deutsche Bank" gali tekti sumokėti 14 mlrd. JAV dolerių Jungtinėms Amerikos Valstijoms dėl galimų pažeidimų prekiaujant vertybiniais popieriais, kurie prisidėjo prie 2008 m. pasaulinės finansinės krizės. Baiminantis, kad ši bauda smarkiai pakenks bankui, praėjusią savaitę jo akcijų kaina stipriai krito ir pasiekė žemiausią lygį per 30 metų.
Perdraudimo milžinės "Munich Re" generalinis direktorius Nikolausas fon Bomhardas (Nicolaus von Bomhard) sakė "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung" nejautęs poreikio "mažinti verslo apimčių" su "Deutsche Bank".
Prabangių automobilių "Daimler" įmonės generalinis direktorius Dyteris Cečas (Dieter Zetche) taip pat palaikė banką ir sakė: "Deutsche Bank" turi senas tradicijas, tvirtą pagrindą ir, be to, puikią ateitį. Tuo esu tikras". Savo palaikymą pareiškė ir "Siemens" generalinis direktorius.
Penktadienį "Deutsche Bank" vadovas Džonas Krajanas (John Cryan) užtikrino, kad banko finansinė padėtis yra stipri, ir elektroniniame laiške, skirtame banko darbuotojams, patikino, jog bankas tapo "nepagrįstų spėlionių" objektu, o akcijų kainų kritimą nulėmė "nauji gandai".
Taip pat pasirodė pranešimų apie galimą susitarimą dėl baudos sumažinimo iki 5,4 mlrd. JAV dolerių, kurie pakėlė akcijų vertę. Šią savaitę D. Krajanas dalyvaus metiniame Tarptautinio valiutos fondo (TVF) susirinkime Vašingtone, kuriame mėgins susitarti su JAV Teisingumo departamentu dėl baudos dydžio.
Praėjusią savaitę Vokietijos vyriausybė paneigė gandus apie rengiamą "Deutsche Bank" gelbėjimo planą tuo atveju, jei bankas neišgalėtų susimokėti baudos. Nors pasauliniu mastu bankas nėra didelis, jį sieja tvirti prekybiniai ryšiai su visomis stambiausiomis finansinėmis institucijomis.
Rašyti komentarą