V. Bafetas ir M. Cukerbergas - dosniausi 2012 m. filantropai JAV
V. Bafetas ir M. Cukerbergas - dosniausi 2012 m. filantropai JAV

Socialinio tinklo "Facebook" kūrėjas ir vadovas Markas Cukerbergas (Mark Zuckerberg) su žmona gydytoja-pediatre Priscila Čan (Priscilla Chan) praėjusiais metais paaukojo "Facebook" akcijų už 498,8 mln. dolerių visuomeniniam fondui "Silicon Valley Community Foundation" švietimo ir sveikatos apsaugos plėtrai.

Tai jau antra stambi jaunojo milijardieriaus labdara - 2010 metais jis sukūrė 100 mln. dolerių vertės fondą "Startup: Education", kurio lėšos skiriamos mokyklų plėtrai, informuoja "RIA Novosti".

Dosniausių JAV filantropų sąraše pirmauja vienas didžiausių pasaulyje investuotojų Vorenas Bafetas (Warren Buffett). Jis 2012 metais paaukojo vertybinių popierių už maždaug milijardo dolerių sumą kiekvienam iš trijų fondų, kuriuos jis remia. Fondo "Howard G. Buffett Foundation" lėšomis palaikoma žemės ūkio plėtra ir kovos su skurdu programos, fondas "NoVo Foundation" skiria lėšų merginų ir moterų problemoms ir reikmėms, o "Sherwood Foundation" - vaikų švietimui.

Trečios didžiausios aukos 2012 metais JAV sulaukta iš investicinio fondo "Centaurus Energy" steigėjo Džono Arnoldo (John Arnold) ir jo žmonos Lauros (Laura). Jie investavo per 423 mln. JAV dolerių į jų pačių įsteigtą fondą, palaikantį valstybinį švietimą ir pensijų sistemą.

Be M. Cukerbergo, į didžiausių JAV filantropų sąrašą pateko ir kiti informacinių technologijų pramonės atstovai. Ketvirtoje reitingo eilutėje atsidūrė vienas iš "Microsoft" įsteigėjų Polas Alenas (Paul Alllen) (jis skyrė apie 309 mln. dolerių medicinos tyrimams), penktojoje - vienas iš "Google" įkūrėjų, Sergejus Brynas (Sergey Brin) su žmona En (Ann) (222,9 mln. dolerių).

"The Chronicle of Philanthropy" duomenimis, 50 didžiausių JAV filantropų iš viso 2012 metais paaukojo per 7,4 mlrd. dolerių.

Sidebar placeholder