Atnaujintas KU burlaivis „Brabander“ tęs jūrinės valstybės garsinimą

Atnaujintas KU burlaivis „Brabander“ tęs jūrinės valstybės garsinimą

Klaipėdos universiteto (KU) burlaivis „Brabander“ yra didžiausias plaukiojantis tradicinio stiliaus burlaivis su Lietuvos vėliava. Nepaisant nerimastingos situacijos šalyje bei paskelbto karantino, šiuo metu laivas sėkmingai dokuotas ir atsinaujinęs tęs mokslinę-tiriamąją veiklą bei reprezentuos Lietuvą, kaip jūrinę valstybę.

Dokuotas penkiems metams

Laivas buvo iškeltas į doką, apžiūrėtas ir tvarkomas jo korpusas. Nuplauti ir perdažyti laivo bortai, povandeninė laivo dalis, poliruoti sraigtai ir įvertinti velenų guoliai, vairo mechanizmas. Atnaujintas geriamojo vandens rezervuaras, gelbėjimosi valties rėmas. Tai planinis laivo remontas, kurio metu patikrinamos ir visos reikiamos sistemos, esančios po vandeniu. Laivas sėkmingas dokuotas ir paruoštas eksploatacijai 5 metams.

Šis burlaivis Lietuvoje daugiausia naudojamas moksliniams tikslams. KU archeologams jis yra labai gera aptarnavimo platforma jų nardymams ir povandeniniams darbams. Šio laivo nori ir biologai, nes jau buvo surengta neblogų trumpalaikių ekspedicijų.

„Brabander“ pastatytas 1977 metais Drimelene (Olandija). KU jūros moksliniams tyrimams ir mokomajai veiklai burlaivį  „Brabander“ įsigijo 2006 m. Burlaivyje įdiegta moderni navigacinė įranga. Ekspedicijų metu vykdomi hidrografiniai, ornitologiniai, povandeniniai archeologiniai tyrimo darbai. „Brabander“ atstovauja Lietuvai tarptautinėse regatose „Tall Ships Races“, „Rostock Hanza Sail“, „Gdansk Old Timer“, „Szczecin Old Timer“, dalyvauja Klaipėdos miesto renginiuose.

Pasak KU Infrastruktūros ir plėtros prorektoriaus dr. Benedikto Petrausko, unikalus „Brabander“ laivas ne tik garsina KU, bet ir Lietuvą, kaip jūrinę valstybę. „Lietuvos, kaip jūrinės valstybės garsinimas – vienas iš tikslų, kodėl buvo įsigytas laivas. Burlaivis su Lietuvos trispalve dalyvauja tiek mokslinėse povandeninėse ekspedicijose, tiek žymiausiose regatose visame pasaulyje“, - pabrėžia B. Petrauskas.

Mokymai būsimiems jūrininkams

 

KU suranda vis daugiau naujų bendradarbiavimo formų su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla (LAJM) ir suteikia galimybę minėtos mokyklos studentams plaukti į atvirą jūrą bei gauti „jūrinį krikštą“. „Suvieniję jėgas rūpinamės Lietuva, kaip jūrine valstybe. O studentams mokymai vieninteliame Lietuvoje burlaivyje suteikia itin naudingų praktinių įgūdžių, praversiančių tolimesniame profesiniame kelyje“, - sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

Anot LJAM direktoriaus Vaclovo Stankevičiaus, aukštųjų mokyklų bendradarbiavimas studentams atveria unikalią galimybę jau pirmaisiais studijų metais pažinti Baltijos jūrą. Plaukti burlaiviu į jūrą nori ne tik laivavedžiai ir laivų energetinių sistemų mechanikai, bet ir uostų veiklos specialybių studentai. „Universitetas mums itin svarbus kaip mokslinių projektų partneris. Jaunuoliai džiaugiasi, kad gali įgauti praktinių žinių iš tokio patyrusio ir meistriško kapitono kaip Valdemaras Vizbaras. Jo paskaitos, įžvalgos studentams leidžia pažvelgti į savo pasirinktos specialybės perspektyvą. Mums didelė garbė bendradarbiauti su KU. Tikimės, kad ši bendrystė ir toliau tęsis“, - sako V. Stankevičius.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder