Jachtklubo rekonstrukcija sukėlė įtarimų

Jachtklubo rekonstrukcija sukėlė įtarimų

Liūdnai pagarsėjusi Preilos botelio statybų istorija aidu ėmė skambėti ir Smiltynėje - kai kurie klaipėdiečiai įtaria, kad po planuojamos rekonstrukcijos čia nebeliks jachtklubo.

"Numatyta pristatyti namų su terasomis, teniso aikštelę, tačiau nėra jokios jachtklubo infrastruktūros: nei slipų jachtoms nuleisti, nei krano, elingų, dirbtuvių. Jachtklubas lieka tik istoriniu pavadinimu", - dėstoma "Vakarų ekspresui" atsiųstame laiške.

Su rekonstrukcijos projektų užsakovės UAB "Dommo Nerija" atstovais susisiekti nepavyko, tačiau situaciją pakomentavo Smiltynės jachtų uosto akvatorijos ir žemės sklypo detaliojo plano koncepciją rengiančios UAB "Andrijauskas ir partneriai" direktorius Edmundas Andrijauskas.

Jis teigė, kad gandai apie antrąjį "Preilos botelį" yra visiškai nepagrįsti.

"Jachtklubas ten kaip buvo, taip ir bus. Mes parengėme kranto detaliojo plano koncepciją, kurioje yra numatoma rekonstruoti pastatus, įrengti viešbutį. Yra ir patvirtintas pakrantės techninis projektas, kurį iš dalies finansuoja Europos Sąjungos struktūriniai fondai. Pagal šį projektą bus atnaujintos krantinės, sutvarkyta jachtoms pritaikyta infrastruktūra, rekonstruotas pirsas, o kitame etape pastatytas naujas", - sakė architektas.

E. Andrijauskas užtikrino, kad visas uostelis bus pritaikytas buriuotojams, apie jokį nekilnojamojo turto pardavimą nekalbama.

"Apie tai negali būti net kalbos, ten liks jachtklubas. Prieš trejus metus buvo parengtas vienas projektas, apimantis 20 tūkstančių kvadratinių metrų teritoriją, tačiau projektas sustabdytas, nes tokio ploto išvystymui nepritarė Kuršių nerijos nacionalinio parko vadovybė. Dabar kalbame apie 7 tūkstančių kvadratinių metrų plotą", - informavo pokalbininkas.

Tai, kas numatyta krantinių techniniame projekte, jau šią vasarą bus pradėta realizuoti, o detaliojo plano rengimas užtruks mažiausiai pusmetį.

"Dabar pateikiama tik koncepcija. Pirmiausiai bus sutvarkytos krantinės, o po to ir infrastruktūra ant kranto. Pastatų paskirtis - negyvenamoji, tad butų ar kotedžų ten nebus galima įrengti. Objektas liks visuomeninės paskirties", - tikino E. Andrijauskas.

Šiuo metu dėl rengiamos rekonstrukcijos jachtklube laivų nebėra, visos jachtos išplukdytos į Pilies uostą. Pastarojo ir Smiltynės jachtų uostų kapitonas Kastytis Bartusevičius taip pat neįžvelgė jokios grėsmės buriuotojams.

"Bus ten, kiek žinau, ir slipas, jachtų pakėlimo įranga, saugojimo aikštelė. Kas turės pinigų, tas galės naudotis tuo uostu. Jei būtų kokių nors piktų kėslų, nebūtų gauta ir europinė parama", - sakė kapitonas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder