„Jūrų keliuose“ rungiasi klaipėdiečiai

„Jūrų keliuose“ rungiasi klaipėdiečiai

Penktadienį rytą prasidėjo Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos, šiemet švenčiančios 70 metų jubiliejų, organizuojamo 10-ojo moksleivių konkurso "Jūrų keliais" antras turas. Jame rungiasi 12 Klaipėdos gimnazijų komandų.

Jūreivystės mokyklos direktorius profesorius Viktoras Senčila pažadėjo moksleiviams, kad šis penktadienis azarto, aistrų, kovingumo požiūriu bus ilgiausia diena jų gyvenime.

Prieš prasidedant rimtoms rungtims dūmų labirinte, baseine, navigaciniame treniruoklyje ir kt., komandos sumaniai, spalvingai, muzikaliai ir teatrališkai prisistatė.

Net gaila, kad toks renginys vyksta nedidelėje Lietuvos auštosios jūreivystės mokyklos sporto salėje, kad moksleivių mini spektakliukus gali matyti tik nedidelis būrys žmonių. Galima pajuokauti, kad šio konkurso komandų prisistatymai verti kur kas didesnės scenos. Jeigu kuris nors klaipėdietis dieną pradėjo liūnai, tai apsilankęs Jūreivystės mokykloje tame konkurse, tikrai būtų užsikrėtęs gera nuotaika ir koviniu azartu.

Tik trys komandos prisistatė labai trumpai ir aiškiai - grėsmingais šūkiais - "Aitvaro" "Aitvarai", Hermano Zudermano gimnazijos "Jūrų velniai" (2016 m. nugalėtoja) ir Baltijos gimnazijos komanda.

"Aukuro" gimnazijos komanda "Jūros žvaigždės" (šį konkursą laimėjusi 2012 m.) šoko beveik repuodama, o vienas komandos narys net nusirengė.

"Ąžuolyno" gimnazijos komanda "Jūrų vilkai" papasakojo istoriją apie du brolius "mariakus", kurių namai - jūra, ieškojusius vietos, kur įkurti uostą. Vienas jų nuskendo, o kitas smėlynuose, atradęs tik vilko pėdą, tris dienas išbuvo komoje, o tada nusprendė toje pėdoje įkurti Klaipėdos uostą. Tai buvo mini spektakliukas.

Žiūrovus nokautavo Eduardo Balsio menų gimnazijos komandą "Bebrų gauja" palaikančios trys merginos, uždainavusios tokiais gražiais balsais...

"Varpo" gimnazijos komanda "Poseidonas I" su karaliumi priešakyje pademonstravo judesiais kaip statomas laivas.

Tris kartus jau šį konkursą laimėjusios (2009, 2013 ir 2017 m.) "Vėtrungės" gimnazijos komanda "Vėtrungė" pristatė lyrinę kompoziciją - tinklus jūroje ir baleriną. Komanda atvirai prisipažino "Mums gera "Jūrų keliuose".

Originalūs buvo jau antrus metus konkurse dalyvaujančios Vydūno gimnazijos "Poseidonas II" "perkusininkai" groję "lazdomis". Žiūrovai nusprendė, kad jiems vieta "X faktoriuje".

Vytauto Didžiojo gimnazijos komandos "Albatrosai" nariai įsiliejo į šokančių margais rūbais pasipuošusių merginų ratą. Ji skandavo lotynišką šūkį: "Veni vidi vici."

"Žaliakalnio" gimnazijos komanda "Jungos" pasirodė su jūreiviškais marškinėliais ir sušoko tikrą jūreivišką šokį. Beje, šoko puikiai, imitavo ir virvės traukimą, ir kitus jūreivių darbus. Tai buvo spektaklis su gausiausiu būriu artistų. Galų gale jie sužvejojo jūroje undinę, visai tokią pačią kaip Jūreivystės mokyklos miestui dovanotą undinėlės skulptūrą, esančią prie Biržos tilto.

"Žemynos" gimnazijos komanda "Žalia balta" pasirodyme dominavo pramoginiai šokiai.

Po puikių prisistatymų konkursą jau laimėjusių komandų kapitonai iš Lietuvos jūreivystės mokyklos studento Marko, čia studijuojančio laivavedybą (būdamas "Žaliakalnio" gimnazijos moksleivis jis dalyvavo šiame konkurse net 3 kartus) perėmė konkurso vėliavą, kuri buvo iškelta Jūreivystės mokyklos kieme, o dalyviai įsiamžino bendroje nuotraukoje.

O tada prasidėjo rungtys. "Ąžuolyno", vadinamosios moksliukų gimnazijos komandos kapitonė Julija Kazlauskaitė išdavė paslaptį, kad komanda labiausiai bijo virvės traukimo rungties. "Visose kitose rungtyse mūsų jėgos nukreiptos protine linkme. Mūsų berniukai yra labiau apsiskaitę nei treniruoti traukti virvę. Mes daugiau mokėmės nei treniravomės."

Beje, šiame konkurse pralaimėjusiųjų nėra. Konkurso rėmėjos jūrinės organizacijos paruošė puikių prizų. Be atminimo dovanėlės neliks nė vienas konkurso dalyvis. Na, o pagrindinis prizas, dėl kurio jau 10 metų varžosi moksleiviai, yra nemokama kelionė AB "DFDS Seaways" keltu į Švedijos Karlshamno uostą ir atgal. Juo keliaus praėjusį penktadienio pirmą vietą pirmame respublikiniame ture iškovojusi Akmenės r. Akmenės gimnazijos komanda. Kuri klaipėdiečių komanda prie jos prisijungs, sužinosime netrukus.

Beje, konkurso pabaigoje dalyvių laukia didžiulis Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos dovanotas tortas.

Pirmąją vietą laimėjo ir Švediją plauks "Aukuro" gimnazijos komanda. Antrąją vietą užėmė Vytauto Didžiojo, trečiąją - "Ąžuolyno" gimnazijos komanda. Specialus prizas už originaliausią prisistatymą skirtas Vydūno gimnazijos komandai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder