Kova dėl kinų: Ryga džiaugiasi per anksti?

Kova dėl kinų: Ryga džiaugiasi per anksti?

Kai kurie Rusijos ir Latvijos portalai trimituoja, kad Kinija sudavė Lietuvai smūgį ir savo vartais į Vakarų Europą pasirinko ne Klaipėdos, o Rygos uostą. Tačiau Lietuvos susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius sako žinių, kad kinai būtų persigalvoję, neturįs.

Kinijos holdingo "China Merchants Group" (CMG), kuriam priklauso 20 stambių uostų 16 šalių, atstovai Lietuvoje yra įsteigę savo atstovybes. Viena yra Vilniuje, kita - Klaipėdoje (Uosto direkcijos pastate). Pasak Uosto direkcijos rinkodaros ir bendrųjų reikalų direktoriaus Artūro Drungilo, jose dirbantys kinai yra įpareigoti atlikti išsamų ekonominį visų galimų koridorių per visus galimus uostus tyrimą.

"Su Rygos uostu mes visada buvome aršūs konkurentai. Aš galvoju, kad Kinija visada renkasi alternatyvas. Bent jau anksčiau kinai yra mums prisižadėję, kad tai bus daroma Klaipėdoje. Jie atidarė verslo atstovybes Klaipėdoje ir Vilniuje tam, kad būtų parengti verslo planai būsimoms investicijoms. Jeigu jie keistų planus, manau, būčiau buvęs informuotas. Ambasadorius reziduoja Vilniuje. Oficialių žinių šiuo klausimu, kad situacija būtų radikaliai pasikeitusi, neturiu. Negavau jokios papildomos informacijos. Ji yra išlikusi tokia pat optimistinė. Mes ateitį siejame su kinų investicijomis į Minsko laisvąją ekonominę zoną", - "Vakarų ekspresui" vakar sakė R. Sinkevičius.

A. Drungilas, komentuodamas internete pasirodžiusius pranešimus, atkreipė dėmesį į tai, kad straipsnio pavadinimas būtuoju kartiniu laiku skelbia, kad Lietuvai suduotas didžiulis smūgis, o pačiame tekste rašoma, jog yra šansų, kad kinai pereis į Rygos uostą. Taigi, kalbama tik apie ateitį. Tad, pasak A. Drungilo, yra šansų, kad kinai gali pereiti visur, kur tik nori.

"Net jeigu kinai ir įsikurtų Klaipėdoje, turėtų terminalą, yra šansų, kad jie dar norėtų turėti terminalą ir Gdanske, ir Rygoje", - sakė A. Drungilas.

Anot jo, kinai jokių išvadų dar nėra pateikę.

"Toje žinutėje labiau atsispindi Rygos uosto noras, o ne kokie nors sprendimai. Skelbiamas niekuo nepagrįstas teiginys, o komentarą duoda Latvijos uosto atstovas", - sakė direktorius.

Paklaustas, ar Klaipėdos išorinio uosto atsiradimas buvo siejamas su Kinijos investicijomis, susisiekimo ministras atsakė: "Jis planuojamas tolimoje ateityje. Apie tai mes jau kalbame seniai, ir be Kinijos. Studijos atliktos dar tada, kai Kinija visai nerodė jokio noro ateiti į Klaipėdą arba tos idėjos dar visai nebuvo gvildenamos. Mes patys sprendžiame."

Pasak A. Drungilo, išorinis uostas yra planuojamas nepriklausomai nuo to, ar kinai ateitų į jį, ar ne, nes tai yra Lietuvos valstybės projektas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.