Laivas "Mintis" atvėrė vartus į pasaulį

Laivas "Mintis" atvėrė vartus į pasaulį

Klaipėdos universiteto (KU) mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ sėkmingai nuplaukė į Londoną (Jungtinė Karalystė), kur 2016 m. kovo 15–17 dienomis dalyvavo pasaulinėje jūros mokslų ir technologijų parodoje Oceanology International.

Oceanology International – globalus, jūros mokslų akademinei bendruomenei, jūrinių technologijų pramonei ir jūrų politikos atstovams skirtas forumas, kurio pagrindinė tematika – pasaulio vandenynų eksploatavimas, aplinkos apsauga bei darni regionų plėtra. Didžiausiame Londono ekspozicijų centre kas antrus metus organizuojamas renginys kaskart pritraukia iki 10 000 lankytojų. Parodoje savo naujausius produktus bei technologijas pristato šimtai įmonių, kartu organizuojamos tematinės konferencijos bei laivų demonstravimo programa, skirta realiomis sąlygomis išbandyti laivų technines galimybes bei įrangą.

Dalyvavimas tokio masto renginyje – puiki proga pristatyti pasauliui ne tik naują vienerių metų sukaktį švenčiantį KU mokslinių tyrimų laivą „Mintis“, bet ir kartu dalyvaujančių Jūros tyrimų atviros prieigos centro (JTAPC) mokslininkų vykdomus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbus, verslui siūlomas paslaugas.

Kelionę į Londoną parėmė mokslinių tyrimų laivo „Mintis“ statytojai – UAB „Vakarų Baltijos laivų statykla“. Taip pat finansiškai prisidėjo įmonės Emma technologies bei Klein Marine Systems, kurie laivą „Mintis“ naudojo kaip platformą savo technologinei įrangai demonstruoti. KU ir šių įmonių bendradarbiavimas parodoje – sėkmingai plėtojamos partnerystės tarp mokslo ir verslo pavyzdys.

Per tris parodos dienas buvo atlikti 5 demonstraciniai plaukimai. Jų metu KU partneriai Emma technologies turėjo puikią galimybę pristatyti hidrografinę gervę, kurios paskirtis yra eksploatuoti šoninės apžvalgos sonarą ar kitą įrangą. Klein Marine Systems demonstravo atnaujintą šoninės apžvalgos sonarą Klein 4900, kurio pirmtaką Klein 3900 KU jau kurį laiką sėkmingai naudoja. Tai pat daug dėmesio buvo skirta interferometriniui sonarui Hydrochart 3500, kuris be šoninės apžvalgos vaizdo gali registruoti ir dugno batimetrinį vaizdą bei yra pigesnis daugiaspindulinio echoloto analogas.

Dr. Thomas Schmidt ant laivo denio atliko vibro gręžimo įrangos VKG-3/6 prezentaciją. Produktus pristatė ir kiti Emma technologies partneriai: SevenCS, hs engineers, Atlas Elektronik, DeepBots, iMAR GmbH and med consultants.

Technologinės įrangos pristatymo metu dalyviai turėjo puikias galimybes pademonstruoti laivo technines galimybes, manevringumą bei komandos profesionalumą. Kaip dažnai nutinka, parodos metu neapsieita ir be nuotykių. Dar neprasidėjus parodai „Minties“ mechanikui nakties metu teko gelbėti kaimynystėje stovintį norvegų laivą – privirinti nuo korpuso atitrūkusį veleną. Po šios be lietuvių pagalbos neapsiėjusios gelbėjimo operacijos pastarasis sėkmingai tęsė dalyvavimą parodoje, o lietuvaičiai buvo įvertinti ne tik dėl puikaus laivo, bet ir dėl jame dirbančių profesionalų.

Laivų demonstravimo programoje dalyvaujantis KU mokslinių tyrimų laivas „Mintis“ jau pirmąją parodos dieną sulaukė išskirtinio dėmesio tiek iš parodos lankytojų, tiek iš žiniasklaidos atstovų bei organizatorių. Anot organizatorių, tai vienas moderniausių ir didžiausių demonstravimo programoje dalyvavusių mokslinių tyrimų laivų.

Per laisvo lankymo valandas laivą užplūsdavo daugybė lankytojų. Visi norintieji būdavo supažindinami su laivu bei moksline įranga. Dauguma lankytojų buvo šios srities specialistai, dirbantys su tokios paskirties laivais iš įvairiausių pasaulio kampelių. Visi žavėjosi laivo techninėmis charakteristikomis bei laivo ekipažo apgyvendinimo galimybėmis. Lankytojai domėjosi galimybėmis pasikviesti KU laivą atlikti įvairius darbus savuose vandenyse.

Pirmąją parodos dieną laivą bei jos įgulą savo apsilankymu pagerbė ir Lietuvos ambasadorė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė bei Lietuvos komercijos atašė Jungtinėje Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystėje Andrius Nikitinas.

KU JTAPC yra Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) kuruojamo „Open R&D Lietuva“ tinklo dalis. „Open R&D Lietuva“ – didžiausias inovacijų infrastruktūros, paslaugų ir kompetencijų tinklas Baltijos šalyse, kurio tikslas – sutelkti aukščiausios kvalifikacijos mokslo specialistus ir Lietuvos bei užsienio verslininkus bendram darbui. KU darbuotojų iniciatyvumas, MITA pritarimas skirti dalinį finansavimą iš ES fondų bei verslo partnerių parama leido pristatyti laivą „Mintis“ pasauliniame renginyje.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder