Laivas "Venus S" po 13 metų paliko Klaipėdą

Laivas "Venus S" po 13 metų paliko Klaipėdą

UAB "Laivo "Venus S" direktorius Vaidas Lomsargis sako, kad, nepaisant to, kad laivas parduotas ir šiemet balandį išplaukė iš Klaipėdos uosto, ši bendrovė išliks ir ieškos naujo modernesnio, greitesnio laivo.

Motorinė jachta "Venus S" iš šiltųjų kraštų, iš Turkijos, į Klaipėdą buvo atplukdyta 2007 metų gegužės 12 d. Išplukdyta šiemet balandį į šaltus Europos kraštus. Pasak vieno iš buvusių laivo "Venus S" dalininkų V. Lomsargio, jį, berods, nusipirko didelė Estijos kompanija.

"Venus S" buvo didžiausias pramoginis laivas Lietuvoje, galintis vienu metu plukdyti daugiau kaip 200 keleivių. Į jį dėta daug vilčių, kad atgaivins Lietuvoje pramoginę laivybą. Mat tarpukariu Klaipėdoje buvo nemažai pramoginių laivų ir tuometiniai gyventojai labai mėgo pasiplaukioti tokiais laivais. Taigi, "Venus S" buvo pirmas Klaipėdos uoste pramoginis laivas po Antrojo pasaulinio karo.

"Venus S" (Venera - meilės deivė) pavadinimas Lietuvoje taip ir nebuvo pakeistas. Laivas pastatytas vienoje iš Stambulo (Turkija) laivų statyklų 2004 metais. 2007 m. jį įsigijo Klaipėdoje registruota bendrovė UAB "Technikos jėga", kurios direktorius buvo Rolandas Kerpys, buvęs laivų mechanikas. Bendrovei tada laivo kaštai sudarė apie 2 mln. litų.

Laivas, iki tol plaukiojęs Viduržiemo jūroje, iš Turkijos Marmario uosto į Lietuvos uostą buvo plukdomas apie du mėnesius, nuplaukė apie 9 tūkst. km. Klaipėdiečiams jis buvo pristatytas su fejerverkais ir muzikantais.

Šio laivo krikštamote ir globėja tapo Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė.

Per tiek metų klaipėdiečiams ir miesto svečiams laivas tapo savas. Juo nemokamas valandą trunkančias ekskursijas po uostą akvatoriją organizuodavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija. Deja, šiemet tokių ekskursijų nebus, jau vien dėl to, kad kol kas Klaipėdos uoste kito tokio didelio laivo nėra. Įvairios žinybos neretai tame laive organizuodavo konferencijas.

V. Lomsargis sako, kad laivą parduoti buvo nuspręsta ne tik dėl koronaviruso pandemijos, susidėjo ir daugiau aplinkybių.

"Negalėčiau pasakyti, kad laivas buvo nuostolingas.

Bet jis jau buvo senas, atėjo laikas jį pakeisti. Jau visi klaipėdiečiai, ko gero, juo yra plaukę ir jis jau darėsi neįdomus.

Šiemet, galima sakyti, žmonės menkai domisi laivais, kur kas mažiau nei anksčiau", - sakė V. Lomsargis.

Pasak jo, naujų laivų paiešką stabdo koronaviruso pandemija. Šiemet net neturima tikslo ką nors įsigyti vietoj laivo "Venus S". Verslininkai tikisi, kad kainos po Naujųjų metų dar labiau kris. "Dabar visur pramoginė laivyba sustojo, ir šiltuose kraštuose, pavyzdžiui, Turkijoje, ne tik pas mus. Turiu pažįstamų žmonių, turinčių kateriukus. Jie sako, kad uostai pustuščiai, nėra turistų. Vienas kitas laivelis plaukioja, ir viskas", - pasakojo pokalbininkas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder