Lietuviai Seišelius atranda ir buriuodami

Lietuviai Seišelius atranda ir buriuodami

"Seišeliai iš vandens visai kitaip atrodo, nei iš sausumos", - sako nidiškis buriuotojas Arūnas Burkšas, neseniai grįžęs iš kelionės, kuri jam nuskilo kaip aklai vištai grūdas - teko buriuoti Indijos vandenyne.

Buriuotojų klubas "Ambersail", kuriam vadovauja Raimundas Daubaras, Lietuvos buriuotojų sąjungos viceprezidentas kreiseriniam buriavimui, kasmet organizuoja savo nariams didžiąją metų kelionę kokiuose nors pasaulio vandenyse. Jie jau išbandė Karibų, Viduržemio jūras.

KATAMARANAS. Nidiškis Arūnas Burkšas sako, kad plaukti tokiu katamaranu yra labai smagu.

Šiemet buvo išnuomoti keturi dideli katamaranai, kuriais devynias paras 33 žmonės buriavo tarp Seišelių salų. Šis salynas, kurį sudaro per 150 viena už kitą įdomesnių ir paslaptingesnių salų, yra Indijos vandenyne, rytinėje Afrikos pakrantėje.

Sunegalavus vienam iš klubo narių, būsimam katamarano kapitonui, A. Burkšui buvo pasiūlyta jį pavaduoti.

"Labai džiaugiuosi, kad man teko dalyvauti to klubo gyvenime. Labai smagu, kad lietuviai sugeba susiorganizuoti tokias fantastiškas keliones", - prisipažino nidiškis.

Kelionės į Seišelius tikslas - buriuoti, lenktyniauti tarpusavyje, plėsti kultūrinį akiratį. Pakeliui vienai parai sustota Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, kur turiningai praleista diena.

A. Burkšas jau buvo buvęs Seišeliuose prieš porą metų, bet vaikščiojo tik žeme.

"Iš vandens tas salynas Indijos vandenyne atrodo visai kitaip. Iš tikrųjų pamačiau kitus Seišelius nei juos mačiau prieš dvejus metus. Tai žiauriai graži šalis. Katamaranai dideli, su patogiomis kajutėmis, tad buvo be galo smagu buriuoti tarp tų salų. Praleidome 9 paras. Diena iš dienos pūtė pastovus pietryčių vėjas, ne mažesnis nei 15 mazgų. Jo greitis svyravo nuo 15 iki 30 mazgų. Smagumėlis. Atsikeli iš ryto, vėjas kiek silpnesnis, o nuo pietų kad pradeda varyti... Nuo didžiausios salos iki antros plaukėme dvidešimt kelias jūrmyles - šiek tiek daugiau nei nuo Nidos iki Klaipėdos. Tarp kitų salų mažesni atstumai, tad galėdavome nuolatos lenktyniauti. Prie tokio vėjo laivas eina iki dešimties mazgų, buvo be galo smagu", - pasakojo A. Burkšas.

Pasak jo, nepaisant to, kad tie katamaranai yra kruiziniai, turistiniai laivai, buvo labai smagu jais plaukti, nes jie dideli - nuo 38 iki 40 pėdų ilgio.

O žuvų ir paukščių ten nesuskaičiuojama galybė, jau nekalbant apie povandeninį pasaulį, su kuriuo gali susipažinti nuplaukęs prie bet kurios salos ir panardęs.

Žinoma, buvo labai įdomu pamatyti pirmą ir ketvirtą vietą geriausių pasaulio paplūdimių sąraše užimančius pliažus.

SVETINGUMAS. Štai toks salos gyventojas svetingai pasitinka atvykėlius.

Seišeliuose ištisus metus labai šilta, dieną naktį - apie 30 laipsnių. Šioje salų valstybėje gyvena, pasak nidiškio, šilti ir nuoširdūs žmonės. Tai iš tikrųjų rojus žemėje, nors, be abejo, jo gyventojai turi savų problemų ir rūpesčių.

"Ten taip ramu, saugu, gali palikti daiktus tiesiog gatvėje, ten nėra jokio nusikalstamumo", - stebėjosi A. Burkšas.

Pats jis tame egzotiškame salyne įamžino tik tris kadrus, nes norėjo viskuo grožėtis gyva akimi, o fotografuodamas esą būtų praleidęs daug įdomių dalykų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder