Lietuvos vėliava traukiasi iš pasaulio vandenyno

Lietuvos vėliava traukiasi iš pasaulio vandenyno

Kiek ilgai pavyks išlaikyti Lietuvos vėliavą laivuose, plaukiojančiuose pasaulio vandenynuose ir Baltijos jūroje, sunku prognozuoti. Dabartinės tendencijos kelia nerimą. Danai jau prakalbo apie tai, kad stengsis ją kiek įmanoma ilgiau išlaikyti bendrovės "DFDS Seaways" keltuose, bet šiuo metu stebi situaciją. Okeaninės žvejybos bendrovės "Baltlanta" vadovai irgi dievagojasi norintys išlaikyti šalies vėliavą, tačiau nevynioja žodžių į vatą ir tiesiai šviesiai sako, kad žvejams prie Afrikos krantų ji tampa per brangi.

Sunku įsivaizduoti, kad UAB "Baltlanta" žvejybos laivai tokiais gražiais lietuviškais pavadinimais kaip "Simonas Daukantas" ir "Ieva Simonaitytė" galėtų plaukioti su Belizo ar kokia nors kita vadinamąja patogia vėliava.

"Lietuvos vėliava mums tampa per brangi. Jeigu niekas nesikeis, ji gali būti pakeista ir likusiuose dviejuose mūsų laivuose. Bus laikomasi Lietuvos įstatymo, bet neliks laivų. Estai neturi didelių žvejybos laivų, bent jau mes jų niekur nesutinkame, o keli Latvijos laivai žvejoja", - sako UAB "Baltlanta" direktoriaus pavaduotojas laivyno reikalams Bronius Bikulčius.

"Mes bandome išlaikyti lietuviškumą, mūsų laivų pavadinimai tai rodo, bet darosi vis sunkiau. Kad ir kaip būtų, Lietuvos vėliava vis dar plevėsuoja prie Afrikos krantų, vadinasi, mūsų valstybė yra jūrinė", - tikina UAB "Baltlanta" direktorius Linas Klakauskas.

Privataus kapitalo AB "Limarko" laivininkystės kompanijos, kažkada turėjusios 12 transportinių laivų, o dabar likusios tik su 6 laivais, bet išsikapsčiusios iš duobės, generalinis direktorius Vytautas Lygnugaris ne kartą yra sakęs, kad bendrovė neketina keisti Lietuvos vėliavos, jeigu laivybos sąlygos mūsų šalyje bent jau neblogės.

Danai sako pastebėję tam tikrų ženklų, kurie kelia nerimą, kad gali pablogėti sąlygos dirbant su Lietuvos vėliavos laivais, tad stebi ekonominę, teisinę aplinką Lietuvoje.

Daugiau skaitykite dienraštyje "Vakarų ekspresas".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder