Pirmakursiams - jūriniai išbandymai

Pirmakursiams - jūriniai išbandymai

Pirmą kartą Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla išsinuomojo Klaipėdos universiteto burlaivį "Brabander" ir plukdys pirmakursius į jūrą. Pirmoji grupė turėtų išplaukti jau ateinantį pirmadienį, nes prognozuojamas tinkamas oras.

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėjos dr. Genutės Kalvaitienės teigimu, mokykla perka tokią palaugą iš universiteto. Pirmosios studentų grupės ruošėsi išplaukti rugsėjo 10 d. ir kitomis dienomis, tačiau iki šiol oro sąlygos buvo prastos.

Dabar pirmasis srautas - devyni studentai yra pasirengę išplaukti į jūrą rugsėjo 23 d. Jie jau yra apmokyti. Kartu su jais plauks ir jų dėstytojas. Galima pjkuokauti, kad burlaivį mokykla išsinuomojo su visa įgula - kapitonu Valdemaru Vizbaru ir trimis jo pagalbininkais. Laive, be praktinių užsiėmimų, naktinių budėjimų, vyks ir paskaitos.

"Anksčiau mes tokių paslaugų nepirkome. Norėtumėme, kad pirmo kurso studentai kuo anksčiau geriau susipažintų su jūra. Kitas dalykas, jie atliks jau dalį praktikos: laivavedžiai - takelažinę praktiką, o mechanikai - laivų jėgainių praktiką. Galima sakyti, tai pažintinė emocinė praktika. Jie tiesiog palaipios rėjomis, patampys bures. Tai bus trijų dienų kelionė, per kurią jie turėtų aplankyti arčiausiai esantį Latvijos Liepojos uostą bei Lenkijos Gdynės, ir Gdansko uostus. Tai yra numatyta, jeigu leis oro sąlygos. Žinodami, kokia yra Baltijos jūra, situaciją vertiname labai atsargiai", - sakė G. Kalvaitienė.

Norima į tokią trijų dienų kelionę išleisti 8 mokyklos studentų grupes, t. y. pirmo kurso laivavedžius ir mechanikus, ir pasižiūrėti, kaip jiems seksis. Žinoma, toks studijų tobulinimas mokyklai pridarys papildomų išlaidų. Ar tai pasitvirtins, ateitis parodys. Kitas dalykas, nežinia, ar mokyklai pavyks įgyvendinti savo planus per tokį trumpą laiką, mat lapkritį sąlygos bus dar blogesnės ir vargu ar bus galima plaukti į jūrą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder