Politikai sunerimo dėl uosto įmonių plėtros

Politikai sunerimo dėl uosto įmonių plėtros

Vakar Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto posėdyje apsvarstyti UAB Krovinių terminalo ir AB Vakarų laivų gamyklos veiklos plėtros planai. Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) Vilniuje priėmė sprendimą, kad dėl jų poveikio aplinkai vertinimas (PAV) nėra būtinas.

Komiteto posėdyje dalyvavo Krovinių terminalo (KT) gamybos ir technikos direktorius Eduardas Plauška su komanda, tad į daugelį komiteto narių klausimų buvo atsakyta. Kur kas daugiau diskusijų sukėlė Vakarų laivų gamyklos (VLG) planuojama bitumo (medžiaga naudojama asfaltui) išpilstymo, sandėliavimo ir krovos į laivus veikla.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad KT nori statyti dar vieną geležinkelio vagonų estakadą ir du automašinų pripildymo postus. Tam reikėtų 5 nedidelių benzino priedų saugyklų. Per parą iš čia išvažiuotų 6 mašinos. Žadama, kad benzino priedų saugyklos irgi turės vadinamuosius plūduriuojančius dangčius, tik dar saugesnius, tad 95 proc. garų nepateks į aplinką. Išplėtus veiklą papildomai prireiks gal kokių trijų darbuotojų, nes iš esmės viskas bus automatizuota.

Komiteto pirmininkas Audrius Vaišvila sakė, kad miestas džiaugiasi, jog uosto įmonės plečia savo veiklą, tačiau politikams nerimą kelia didėsiantys automobilių srautai (turima omenyje ir tai, kad AB "Klaipėdos nafta" gabens cisternas su dujomis). Atsakymo iš KT, kaip numatoma kompensuoti miestui už padidėjusią veiklą, negauta.

VLG ketina statyti bitumui laikyti skirtus rezervuarus. Jau vien tai, kad nuo vieno jų iki gyvenamojo namo bus tik 90 m atstumas, sukėlė politikų diskusiją. Be to, planuojama, kad per 1 valandą išvažiuos 9 transporto priemonės. VLG atstovai, nors buvo kviesti, vakar komiteto posėdyje nedalyvavo.

Savivaldybės aplinkosaugininkai tiek KT, tiek VLG turi klausimų. Jie surašyti raštu ir išsiųsti ir AAA. Šiuo metu Savivaldybė laukia atsakymų. Aplinkosaugininkams kelia nerimą tai, kad VLG savo veiklai nenumato naudoti rekuperacinių priemonių, t. y. nesistengs sugaudyti bitumo garų, nes esą tai perteklinis reikalavimas, kuris yra per brangus.

Komitetas nusprendė siūlyti, kad VLG papildomai veiklai būtų atliekamas PAV. Tačiau sprendimą, ar reikia atlikti PAV, priima būtent AAA. Savivaldybė gali tik pareikšti savo nuomonę.

"Tik preliminarus projektas"

Gediminas RIMKUS, UAB "Vakarų krova" direktorius

Kol kas planuojame statyti 4 bitumo rezervuarus. Per metus ketiname krauti iki 200 tūkstančių tonų bitumo. Tačiau tai dar visiškai žalias ir derybinis klausimas. Dar deramės su partneriais, ir ar toks terminalas bus pastatytas 2017 ar 2018 metais, dar negaliu pasakyti. Projektas preliminarus, neturime kliento įgaliojimų atvirai skelbti kai kuriuos dalykus. Tam tikra informacija yra konfidenciali. Tačiau prieš pradėdami imtis tokios veiklos norime viską įvertinti su aplinkosaugininkais. Visoms PAV atrankoms sugaištama daug laiko, tai pradedame tas procedūras anksčiau.
Nieko blogo nematau, kad gyvenamasis namas nuo rezervuaro bus nutolęs 90 metrų. Atlikus ekspertizę yra aiškiai apibrėžta, kad rezervuarai neišeis iš sanitarinės zonos ribų. Dėl to nuogąstauti nereikėtų.
Kvapų sklaida ore neviršys nustatyto leistino kiekio, tą ir parodė PAV atrankos tyrimai.
9 automašinos per valandą - juokingas skaičius. Toks apskaičiuotas pikinis projektinis terminalo našumas. Jeigu jie važiuos Jūrininkų prospektu, ar kas nors juos pamatys? Grūdų sezono metu važiuoja tūkstančiai automobilių Jūrininkų prospektu ir nieko neatsitinka.
Praėjusią savaitę Aplinkos apsaugos agentūroje vyko susitikimas, kuriame dalyvavo visos suinteresuotos šalys, pavyzdžiui, Visuomenės sveikatos centras, ekologai ir taip toliau. Vyko diskusija dėl PAV atrankos. Buvo pateikta daugybė klausimų. Mes į visus juos atsakysime.

Sidebar placeholder