Reorganizacijų grimasos - išlendančios senos istorijos

Reorganizacijų grimasos - išlendančios senos istorijos

AB "Smiltynės perkėla" iki Naujųjų metų turėjo būti baigta reorganizuoti. Atleista nemažai darbuotojų, tad jos generalinis direktorius Darius Butvydas, pasak jo paties, nėra populiarus. Žmonių klausiamas, kam jam viso to reikia, atsako: "Nemoku dirbti valstybiškai".Šios reorganizacijos metu į dienos šviesą išvilkta ir sena muzikinio klubo "Prieplauka" istorija.

Redakciją pasiekė "skandalinga" žinia - esą į AB "Smiltynės perkėla" priimtas dirbti ir eiti vadovaujančias pareigas žmogus, iš kurio teismas buvo priteisęs bendrovei sumokėti apie 50 tūkst. Lt. Išeitų, dabar jo pavaldinė turėsianti išieškoti iš jo pinigus, išskaičiuodama po pusę atlyginimo?

Bandėme aiškintis situaciją. Nors "kriminalinių" elementų neradome, bet, kaip sakoma, dūmų be ugnies nebūna.

Vadovas nežinojo

Dabartinis AB "Smiltynės perkėla" klientų aptarnavimo direktorius klaipėdietis Kęstutis Mickevičius į šią įmonę praėjusių metų lapkritį atėjo iš AB Lietuvos pašto filialo Klaipėdos apskrities centrinio pašto, kuriame dirbo Vakarų regiono pervežimų skyriaus vadovu

D. Butvydas sakė nieko nežinantis apie senas pavaldinio istorijas. Jam buvęs reikalingas žmogus, turintis didelės darbo su klientais patirties, K. Mickevičius priimtas į darbą po to, kai laimėjo konkursą. "Nieko negaliu pasakyti, man svarbiausia ne praeitis, o dabartis ir tai, kaip žmogus dirbs. Jei matysiu, kad nesusitvarko su pareigomis, atleisiu", - sakė D. Butvydas. Jis patikino, kad šis žmogus bendrovei nieko neskolingas, kad šiuo metu bendrovė su niekuo nesibylinėja.

Prieš tai buvęs šios bendrovės vadovas Algirdas Žukauskas, šiuo metu dirbantis Vilniuje, nebenorėjo prisiminti seniai pamirštų dalykų. Jis pasakė tik tiek, kad už senojo bendrovės administracinio pastato Žvejų g. 8 nuomą nebuvo mokama nė lito ištisus metus. Skola buvusi iki 100 tūkstančių litų, bet kadangi nuomininkas remontavo pastatą, bendrovės valdybos sprendimu, dalis skolos buvo anuliuota, tačiau likusią dalį jis privalėjęs sumokėti. Prasidėję teismai, bet skolos nepavykę atgauti.

Šeimos drama

D. Butvydas, išsiaiškinęs situaciją dėl K. Mickevičiaus, sakė, kad pastarojo žmonos individualios įmonės skola esanti jau seniai nurašyta į beviltiškas bendrovės skolas, nes toji įmonė likviduota.

"Jeigu žmogus vieną kartą bankrutavo, tai nereiškia, kad jis jau niekur nebegali dirbti. Nežinau, kaip būčiau pasielgęs, jeigu apie tai būčiau žinojęs anksčiau. O dabar jau visos sutartys pasirašytos, tikiuosi, kad jis dirbs gerai", - sakė "Smiltynės perkėlos" vadovas.

Pats K. Mickevičius nenorėjo prisiminti 7 metų senumo istorijos, nes ir jis, ir jo šeima tada labai stipriai nukentėjo, teko parduoti ir namą, ir kitą turtą.

Viskas prasidėjo nuo to, kad K. Mickevičius nutarė imtis privataus verslo. Jo žmona Rima Mickevičienė, dabar Klaipėdos universiteto Jūrų technikos fakulteto dekanė, buvo įsteigusi individualią įmonę. Jai "Smiltynės perkėla" išnuomojo pastatą Žvejų g. 8, kuriame įsikūrė muzikinis klubas "Prieplauka", vadovaujamas K. Mickevičiaus.

Buvo pradėtas pastato remontas. Kadangi jis yra miesto centre, jo išvaizdai skirtas didžiulis dėmesys. "Draugai ir pažįstami sakė, kad mes išprotėjome. Buvom atnaujinę keleivių laukimo salę, pastatą išdailinome, kaip saldainiuką. Labai stengėmės. Į remontą investavome apie 350 tūkst. Lt savų lėšų", - prisiminė K. Mickevičius.


Jis ir dabar tiki, kad toks klubas Vilniuje būtų klestėjęs, o Klaipėdoje porą metų jam sekėsi neblogai, bet paskui viskas sustojo. Žmonos individualiai įmonei buvo iškelta bankroto byla, paskirtas administratorius, galų gale ji likviduota. Ieškoti teisybės ir bandyti atgauti pinigus už atliktą pastato remontą K. Mickevičius sako nebebandęs, norėjęs tik greičiau užbaigti visas procedūras. Jis viską paliko taip, kaip buvo suremontuota, nieko neišdraskė.

Nebetiki verslo sėkme

K. Mickevičius, inžinierius mechanikas, 1984 m. baigęs Kauno politechnikos instituto Klaipėdos fakultetą, tvirtino, kad vėliau po tokio bankroto imtis privataus verslo nebandė ir neketina ateityje. Sako bijąs žmonai ir užsiminti apie tai. Jis netiki, kad galima neturint "juodųjų" pinigų imti paskolą, kurti savo verslą ir sulaukti gerų rezultatų. Nusiminė, kad tiek metų praėjus, žmonės vėl kelia jam labai skaudžią istoriją, šeimos dramą, ir iš nukentėjusiojo bando padaryti skolininku.

"Buvom kvailiai, bet mes jau savo atsiėmėm. Gavau skaudžią pamoką, už kurią sumokėjau šeimos gerove. Jau užsigydėme žaizdas, pradėjau magistrantūroje studijuoti vadybą, kabinuosi į gyvenimą, ir vėl viskas keliama iš naujo. Man ne savęs, žmonos ir dukrų gaila", - apgailestavo jis.

AB "Smiltynės perkėloje" naujasis Klientų aptarnavimo skyriaus vadovas K. Mickevičius sakė kokių nors itin blogų veiklos aspektų bendrovėje nepastebėjęs, visko laužyt nepradėsiąs, tačiau bandysiąs įvesti klientų aptarnavimo kultūros sistemą.

Beje, pastatą Žvejų g. 8, po to, kai Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija apsigalvojo ir nusprendė savo biuro jame nekurti, "Smiltynės perkėla" parduoda. Pradinė kaina - 4,3 mln. Lt - laikai dar ne tie, kad būtų galima prašyti, pavyzdžiui, 6 mln. Lt. Tačiau per pirmąjį aukcioną pirkėjų nesulaukta, per antrąjį - taip pat, kas bus daroma toliau, dar nenuspręsta.

Į klausimą, kodėl dabar tas pastatas toks apleistas, ir viskas jame išdraskyta, jeigu nuomininkas sako palikęs viską suremontuota, D. Butvydas negalėjo atsakyti ir mano, kad jis turi būti adresuojamas ne jam.

Informacija

Reorganizacijos - madingos

"Smiltynės perkėlos" reorganizacija pradėta pernai liepą. Nuo šių metų sausio 1 d. yra tik du Klientų aptarnavimo bei Techninio ir saugios laivybos skyriai. Liko ir du nedideli Personalo bei Finansų skyriai. Nuo gruodžio 20 d. priimta į darbą personalo vadovė. Iš viso atsirado trys naujos pareigybės.

Kiti skyriai likviduoti, jų viršininkai arba atleisti, arba eina kitas pareigas ir gauna mažesnius atlyginimus. Beje, atleistos ir visos šioje bendrovėje dirbusios valytojos, kurių buvo 10. Jų paslaugų atsisakius, samdoma firma. Apskaičiuota, kad taip bendrovė sutaupys 150 tūkst. Lt per metus.

Vietoje 11 kasininkių šiuo metu liko 9. Sezono metu jų samdoma daugiau.

Pasak D. Butvydo, anksčiau buvo akcentuojamas tik krovinių pervežimas, o keleiviams buvo skiriama per mažai dėmesio. Todėl "Smiltynės perkėloje" naujasis vadovas pasigedo bendravimo su klientais kultūros.

Reorganizacija jau baigta, vadovas tikisi, kad dabar prasidės normalus darbas. Prieš tai jam per dieną tekdavo įvairiems interesantams atsakyti į daugybę klausimų, nors reorganizacijos procesą akylai stebėjo dvi bendrovėje esančios profsąjungos.

Bendrovių reorganizavimas pastaruoju metu - madingas dalykas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija per pusantrų metų, kai jai vadovauja Eugenijus Gentvilas, pernai iki gruodžio 1 d. reorganizuota jau antrą kartą. Uosto vadovas džiaugėsi, kad procesas vyko sklandžiai, kad atleisti žmonės susirado kitus darbus.

Viena vertus, mažinami įmonės kaštai, geriau organizuojamas darbas, sutaupoma lėšų. Ne paslaptis, kad kone kiekvienoje valdiškoje įmonėje dirba ir kažkieno sūneliai ar dukros, pažįstami ir t. t., ir jų darbas nėra toks vertingas, be jų galima apsieiti. Tačiau likusiems dirbti po reorganizacijos darbo padaugėja, jie nepatenkinti, kad algų didinti niekas neskuba.

Kita vertus, darbuotojus tenka išvaryti į gatvę. Vieni lengviau su tuo susitaiko, kiti ieško teisybės teismuose, treti kerštauja.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder