Savivaldybė sunerimo dėl jachtklubo

Savivaldybė sunerimo dėl jachtklubo

Šių metų pradžioje jau turėjo būti baigtos rekonstruoti Klaipėdos jachtklubo krantinės Smiltynėje. Tačiau 2013-ieji baigiasi, o valstybinė komisija dar nepripažino jų tinkamomis naudoti. Laivai prie jų sezono metu nebuvo švartuojami.

"Argi gali būtų Klaipėda jūrinis miestas, jeigu iki šiol neturi prestižinio jachtklubo", - miesto Tarybos Jūrinių ir vidaus vandenų reikalų komisijos posėdyje klausė jos narys Algirdas Grublys.

Pasak jo, žadėta, kad šiemet per sezoną jau bus priimami laivai, bet taip nė vienas ir neįplaukė. Jis baiminosi, jog jeigu reikalai jachtklube taip klostysis ir toliau, uostamiestis neturės kur švartuoti laivų net 2017 metais, kai Klaipėdoje finišuos didžiųjų pasaulio burlaivių regata "Tall Ships Races".

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Alina Velykienė neslepia, kad reikalai šioje srityje visai prasti. Anot jos, jachtklubo rekonstrukcijos projekto pirmojo etapo įgyvendinimas turėjo būti baigtas šiemet sausį.

VšĮ Klaipėdos jachtklubo dalininkės lygiomis dalimis yra Klaipėdos miesto savivaldybė ir UAB "Dommo Nerija". A. Velykienės teigimu, viskuo rūpinosi įmonė, o savivaldybė neturėjo jokios informacijos.

"Prašėme pateikti strateginį veiklos planą, įkainius, tačiau nieko negavome. Mūsų rekomendacijų nepaisoma, su mumis vengiama bendrauti. Buriuotojai atakuoja savivaldybę, klausia, kodėl jachtklube nepriimami laivai. Mes esame įkaitai. Galbūt kreipsimės ir į prokuratūrą, nes pažeidžiamas viešasis interesas", - kalbėjo A. Velykienė.

Pirmojo etapo metu rekonstruotos tik dvi krantinės, o kranto infrastruktūra nesutvarkyta. Dėl antrojo etapo paraiška pateikta, bet net nebuvo vertinama. Projektui skirta 14 mln. Lt, panaudota 10,5 mln. Lt. Antram etapui įgyvendinti dar prašyta apie 5 mln. Lt.

Pasak A. Velykienės, savivaldybė savo turto neįdėjo, vaizdžiai tariant, ji gavo dovanų. Manoma, jog savivaldybės privačiam sektoriui reikėjo tam, kad gautų Europos Sąjungos paramą.

Komisijos narius stebino tai, kad įmonėje, kurioje tedirba tik trys žmonės, elektros energijos sunaudota už 18 tūkst. Lt. "Ar jie valgo tą elektrą?" - šmaikštavo komisijos narys Vladimiras Vlasovas.

Nutarta iškart po Naujųjų metų sušaukti jachtklubo dalininkų susirinkimą ir pareikalauti pateikti audito ataskaitą.

Sidebar placeholder