Smiltynės paplūdimyje - jūros kiaulės "atgaivinimas"
Smiltynės paplūdimyje - jūros kiaulės "atgaivinimas"

Trečiadienį Smiltynės paplūdimyje Lietuvos jūrų muziejus rengia akciją "Apkabinkime Baltijos jūros kiaulę“. Žadama, jog jos metu pusantro tūkstančio žmonių sustos vorele ir taps Baltijos jūros banginuko – jūros kiaulės - figūros kontūru.

Tokia gamtosaugine akcija Jūrų muziejus jau aštuntą kartą pažymi Tarptautinę Baltijos jūros kiaulės dieną.

Akcija "Apkabinkime Baltijos jūros kiaulę“ prasidės 11.30 val. Ketinama "gyvąją“ Baltijos jūros kiaulę nufotografuoti iš paukščio skrydžio. Tikimasi, jog ši, istorinę vertę turinti nuotrauka, taps ne tik puikiu Lietuvos pilietiškumo pavyzdžiu, bet kartu atkreips visuomenės dėmesį ir į sudėtingą Baltijos jūros situaciją.

2010 metus UNESCO paskelbė visų rūšių išsaugojimo metais, ypač pabrėžiant žmogaus ūkinės veiklos įtaką gamtai. Todėl kiekvienas jūros kiaulės figūrą sudarantis žmogus atspindės simbolinę rūšių įvairovę Baltijoje, teigia muziejaus direktorė Olga Žalienė. Anot jos, tai būtų pirmasis tokio pobūdžio ir tokio populiarumo sulaukęs renginys šiai dienai minėti.

Pernai panašią akciją muziejus organizavo Pasaulinei vandenyno dienai, tada apie 700 moksleivių pajūryje išdėliojo užrašą iš žmonių figūrų "Myliu jūrą“.

Jūros kaulės paplitusios daugiausia Šiaurės jūroje ir vakarinėje Baltijos dalyje, tačiau praeityje buvo įprastos ir prie mūsų krantų. Tarpukario metais jos neretai pakliūdavo į žvejų tinklus, būdavo stebimos nuo Palangos tilto.

Deja, vėliau, iki pat 2001 metų, apie jas nieko nebuvo žinoma, sakė muziejaus biologas Saulius Karalius.

"Ir štai 2001 metų balandžio 29 dieną gautas sensacingas pranešimas, kad Melnragėje žvejai sugavo nedidelį delfinuką. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 22 kg svėręs jaunas jūros kiaulės patinukas, naktį pakliuvęs ir žuvęs tinkluose. 2003 metų vasario 22 dieną Lietuvos ekonominėje zonoje 70 m gylyje, traluojant buvo sugauta stambi jūros kiaulės patelė, svėrusi net 60 kilogramų", - sakė S. Karalius.

Sidebar placeholder