Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos direktorės Šventosios uostui Airidos Česnienės teigimu, Latvijos kompanija BGS Šventosios uoste atnaujino darbus ir taiso defektus. Anot jos, tiek įplaukos kanalo gylio atstatymo, tiek laikinos grunto kaupimo vietos šlaito planiravimo darbai atliekami tuo pačiu metu, nes priešingu atveju nebūtų prasmės gilinti.
Jeigu oro sąlygos bus palankios, įplaukos kanalas bus išvalytas maždaug po savaitės. Tada uosto kapitono tarnybos specialistai atliks batimetrinius matavimus, ir jeigu paaiškės, kad pasiektas projektinis gylis, laivyba Šventosios uostelyje bus atnaujinta.
Pagal techninę užduotį, šį kartą BGS turėtų iškasti 11 tūkst. kub. m grunto. 1 kub. m įkainis - 13 Lt.
Be to, Uosto direkcija su BGS pasirašė kitą sutartį - dėl laikinos grunto sukaupimo aikštelės, iš kurios dalis grunto nuslinko į įplaukos kanalą ir taip jis buvo užneštas, perkėlimo į pietus nuo molo. Manoma, kad ta vieta, kurią dabar nurodė Palangos savivaldybė ir gamtosaugininkai, saugi, ir gruntas iš ten nebus nuplautas. Pagal šią sutartį Uosto direkcija BGS mokės apie 400 tūkst. Lt.
Atlikti grunto perkėlimo darbus BGS pasirinkta todėl, kad pasiūlė gerus įkainius. Po apklausos paaiškėjo, kad kelių kompanijų siūloma 1 kub. m grunto pervežimo kaina - nuo 28 iki 40 Lt, o su BGS susiderėta kaina - 26,5 Lt įskaičiuojant ir pridėtinės vertės mokestį. Iki rugpjūčio 5 d. jau buvo perkelta apie 15 tūkst. kub. m grunto.
Didelių nuostolių dėl Šventosios uostelio užnešimo, privertusio birželio 21 d. nutraukti laivybą, Uosto direkcija nepatirs, nors jai teks sumokėti už pusę gylio atstatymo įplaukos kanale darbų. Kitą pusę darbų už maždaug 80 tūkst. Lt BGS atliks savo sąskaita.
Pasak direkcijos generalinio direktoriaus Eugenijaus Gentvilo, net ir primokant dalį pinigų, toli gražu nebus pasiekta pradinė sutarties su BGS dėl darbų atlikimo kaina - 1,3 mln. Lt. Mokant už pusę papildomų darbų, t. y. maždaug apie 80 tūkst. Lt, toji kaina sieks apie 1,05 mln. Lt. Taigi BGS Uosto direkcija turės sumokėti 960 tūkst. Lt plius dar apie 80 tūkst. Lt dėl to, kad direkcijai teko pripažinti ir savo kaltę dėl vienos darbuotojos neatidumo.
Išėjo savo noru
Paklaustas, ar Uosto direkcijos darbuotojai buvo kaip nors nubausti dėl Šventosios uosto kanalo užnešimo, E. Gentvilas atsakė, kad neturėjo ko bausti - jie patys supratę savo klaidas.
Birželio 28 d. pasiaiškinimą pateikė projekto Šventojoje vadovė Audronė Banionytė ir susirgo. Į darbą ji grįžo rugpjūčio 5 d. ir iškart parašė pareiškimą išeiti iš darbo. Pasak direkcijos vadovo, jeigu A. Banionytė raštu būtų reagavusi į BGS daromus netikslius veiksmus, tokiu atveju visus defektus būtų turėjusi šalinti rangovė savo sąskaita. Be to, per pastaruosius metus ši darbuotoja jau turėjo tris drausmines nuobaudas, jai atsisakyta sumokėti išeitinę kompensaciją.
Akvatorijos ir krantinių priežiūros skyriaus viršininkas Arturas Kazlauskas įgyvendinant Šventosios uosto projektą tiesiogiai nedalyvavo, tačiau sulaukė direkcijos vadovo priekaištų, kad neprižiūrėjo savo pavaldinių. A. Kazlauskas dėl ligos nuo rugpjūčio 5 d. pasiprašė atleidžiamas iš darbo, jam bus išmokėta dviejų mėnesių kompensacija.
KAINA. Didelių nuostolių dėl Šventosios uostelio užnešimo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija sako nepatirsianti, nors jai teks sumokėti už pusę gylio atstatymo įplaukos kanale darbų.
Viliaus MAČIULAIČIO nuotr.
Rašyti komentarą