Tarp šauktinių yra norinčiųjų tęsti tarnybą laivuose

Tarp šauktinių yra norinčiųjų tęsti tarnybą laivuose

Po ilgos pertraukos pirmųjų šauktinių sulaukė ir Lietuvos karinės jūrų pajėgos (KJP). Jie karo laivuose netarnaus, bet mokysis saugoti KJP objektus krante. Tačiau tarp jų yra vaikinų, kurie po privalomosios pradinės tarnybos norėtų tarnauti laivuose.

Šauktinių prievolė atlikti karinę tarnybą buvo sustabdyta 2008 metais. Pastaruoju metu procesas atnaujintas ir jau antri metai šauktiniai vėl imami į kariuomenę. KJP vado jūrų kapitono Arūno Mockaus manymu, tai, jog vėl pasirodė šauktiniai, dabar yra neišvengiama būtinybė, nes reikia ruošti valstybės rezervą. "Manau, kiekvienas vyras turėtų gebėti ginti mūsų valstybę. Privalome būti pasiruošę apsiginti", - sakė A. Mockus.

KJP tarnybą atliks 49 šauktiniai iš Klaipėdos apskrities, tarp kurių daugiausia yra savanorių. 9 mėnesius truksiančią privalomąją tarnybą jie pradėjo pernai gruodžio 15 d.

Po bazinių kursų Rukloje, kurie vyko nuo gruodžio 15 iki vasario 5 d., 49 nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai atvyko į KJP Logistikos tarnybos Apsaugos kuopą, dislokuotą Palangos jūros ir pakrančių stebėjimo poste. Čia jie tarnaus iki rugsėjo vidurio.

Pasak KJP Logistikos tarnybos Apsaugos kuopos vado kapitono leitenanto Mariaus Sušinskio, šauktiniai į jūrą laivais neplauks. "Tai toks padalinys, kuris turi išmokti saugoti KJP objektus. Jie vyks ir į karinius poligonus, į šaudyklas ir kt. Jiems teks ir pašaudyti, ir mokytis taktikos, ir įvairių dalykų, kaip veikti karo sąlygomis bei vykdyti užduotis", - aiškino kuopos vadas.

Pirminius pasirengimo įgūdžius šauktiniai jau gavo Rukloje. Patys kariai mano, kad yra pasirengę gerai. Dabar artimiausias tris savaites jie bus rengiami kaip specialistai. Išmoks naudotis automatais, kulkosvaidžiais, granatsvaidžiais. Vėliau prasidės jų kolektyvinis rengimas. Jie bus buriami į skyrius, vėliau į būrį, kad baigiantis tarnybai sugebėtų veikti kaip komanda. Pasak KJP vado jūrų kapitono Arūno Mockaus, jiems suplanuota labai daug pratybų, daug išvykų, daug šaudymų. Kadangi Klaipėdoje nėra tokių poligonų, kokių reikia, jie bus vežami į specialistų rengimo kursus, vyksiančius Panevėžyje ir Pabradės poligone.

Šios kuopos kariams yra pavesta saugoti ir ginti sausumoje išdėstytų KJP padalinių karines teritorijas ir infrastruktūros objektus. Tarnybos metu kariai įgis lengvosios ginkluotės specialistų kvalifikaciją, taip pat teoriškai ir praktiškai bus supažindinti su jūrine KJP veiklos specifika.

"Mes turime laivų ir mūsų pagrindinė užduotis - ginti teritorinę jūrą ir ekonominę zoną. Tačiau mes turime objektų ir sausumoje, kurie irgi reikalingi apsaugos. Šito būrio, atkurtos mūsų štabo kuopos tikslas - apsaugoti mūsų karines teritorijas esant ekstremalioms arba nestandartinėms situacijoms", - sakė KJP vadas jūrų kapitonas A. Mockus.

Paklaustas, kokios šių šauktinių perspektyvos, ar po 9 mėnesių jie galės tapti profesionalais, KJP vadas atsakė: "Pagal dabar nustatytą tvarką, į profesinę karo tarnybą gali būti priimti tik tie, kurie atliko būtinąją tarnybą. Kiek mus žinoma, pas mus yra karių, turinčių jūrinį išsilavinimą, elektrikų, mechanikų. Po privalomosios tarnybos bandysime juos agituoti, kad jie papildytų mūsų profesinę karo tarnybą, t. y. kad tarnautų laivuose."

19 metų klaipėdietis Aurimas karinę tarnybą atėjo atlikti savo noru. "Noriu savo gyvenimą sieti su kariuomene. Tuos 9 mėnesius išbandysiu save, jeigu viskas gerai, tada eisiu į PKT, profesionaliosios karo tarnybos karius. Aš noriu tarnauti laive. Girdėjau, kad yra sustabdytas priėmimas į PKT, į jūrų laivyną, dėl mūsų sustabdė. Laukiu, kada baigsis tie 9 mėnesiai, ir galėsiu eiti tarnauti į laivyną tarnauti", - kalbėjo Aurimas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder