Uostas dėl molo nepasiduos

Uostas dėl molo nepasiduos

Klaipėdos apygardos administracinio teismo teisėjų kolegija nutarė nutraukti administracinę bylą, kurioje Uosto direkcija ginčijosi su uostamiesčio Savivaldybe dėl prie šiaurinio molo esančios rezervinės teritorijos.

Uosto direkcijos teisininkai sako dar analizuojantys nutartį, tačiau neketina taip palikti šio klausimo.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad susikirtus uosto ir miesto interesams, Uosto direkcija padavė Klaipėdos savivaldybę į teismą. Ginčų objektas - Savivaldybės parengtas specialusis planas, apimantis ir šalia šiaurinio molo esančią uosto rezervinę teritoriją. Planas nebuvo derintas su Uosto direkcija, tad ši pajuto pavojų savo plėtros planams, o Savivaldybė aiškino ginanti miestiečių teisę laisvai prieiti prie molo.

Uosto direkcija prašė teismo panaikinti atitinkamą Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą, su juo susijusius Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos išvadas ir sprendimą bei įpareigoti ją atlikti pakartotinį specialiojo plano vertinimą bei duoti nurodymą specialiojo plano rengėjams sprendinius derinti su Uosto direkcija bei iš jos gauti planavimo sąlygas.

Tačiau teismas nusprendė tokio ieškinio netenkinti ir administracinę bylą nutraukė. Ši teismo nutartis per septynias dienas gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

"Teismas bylą nutraukė, vadinasi, jos iš esmės nenagrinėjo ir nepasisakė dėl to, ar mes teisūs, ar ne. Buvo galimybė priimti tokį sprendimą ir nenagrinėti ginčo iš esmės. Dar nespėjau detaliai susipažinti su teismo nutarties turiniu. Pirmiausia įvertinsime, kokiais motyvais remiantis ji priimta. Kokių veiksmų imsimės, šiandien dar nežinau, bet, šiaip ar taip, šio klausimo taip nepaliksime. Mes vis tiek imsimės priemonių tam, kad apgintume, mūsų manymu, pažeistas mūsų teises, nes kyla klausimas, kas turi teisę ginčyti tokius teritorijų planavimo dokumentus. Bet kuriuo atveju pasirinksime tokią taktiką ir veiksmus, kurie geriausiai apgintų Uosto direkcijos interesus. Galbūt šią nutartį skųsime, gal kitas subjektas ginčys tokį sprendimą, pažiūrėsime", - vakar sakė Uosto direkcijos Teisės departamento direktorius Linas Rudys.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder